Hliníková fólie najde využití nejen v kuchyni. Šikovné vychytávky usnadní každodenní život

Hliníková fólie najde využití nejen v kuchyni. Šikovné vychytávky usnadní každodenní život

Hliníkovou fólii neboli alobal má snad každý ve své domácnosti. Balí se do něj potraviny, které se tak lépe uskladňují. Můžete ho použít ale také na jiné činnosti v domácnosti. Originální využití alobalu si můžete přečíst v následujícím článku.

Hliník dokáže vyčistit různé materiály

Pokud se vám v hrncích nebo pánvích usadily nečistoty, které nejdou dolů, nemusíte zoufat. V tomto případě bude skvělým pomocníkem právě alobal, který si poradí nejen s tukem, ale také uschlým cukrem. Mastnou pánev nechte přes noc stát a druhý den očistěte alobalem. Alobal se s tukem rychle vypořádá. Stačí ho smotat do kuličky a vydrbat odmočený povrch.

Mohlo by vás zajímat:  Nepříjemný zápach v lednici vzniká snadno. Důležité je správné skladování potravin a čistota

Jestli kupujete ovoce a zeleninu do zásoby, může se stát, že po pár dnech bude hnít. Zabalte je proto do hliníkové fólie, která je před hnilobou ochrání. Díky alobalu budou potraviny chráněné před vnějšími vlivy, vysušením a vlhkostí. Alobal pomůže také při stěhování nábytku, který potřebujete přemístit. Můžete ho použít jak na stěhování po podlaze, tak i po koberci. Tuto metodu dokonce používají i speciální firmy.

Zdroj obrázku: Freepik

Na žehlicí ploše se často tvoří špína, kterou alobalem odstraníte

Žehličku byste měli čistit po každém použití, ale mnoho lidí to tak nedělá. Proto se často na ploše usadí nečistoty, které ale snadno odstraníte právě hliníkovou fólií. Na prkno dejte alobal, posypte ho solí a žehličkou pohybujte jako při žehlení. Zmizí nejen nečistoty, ale také připáleniny. Nakonec žehličku otřete vlhkým hadříkem a máte hotovo. Alobal pomůže také rostlinám, a to jak pokojovým, tak těm na zahradě. Odežene slimáky, hlemýždě i další škůdce, kteří květiny ohrožují. Stačí do něj zabalit náchylnější části rostliny.

Mohlo by vás zajímat:  Spotřebiče ve stand-by režimu se promítnou do účtu za elektřinu

Alobal pomůže vyčistit šperky, ale používá se také na pečení. Zabraňuje tomu, aby byly koláče a dorty přepečené, a pokud alobalem přikryjete již hotové dílo, bude déle čerstvé a měkké. Před pečením jen stačí pekáč alobalem vyložit.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a25971/new-uses-aluminum-foil/
Přidat na Seznam.cz