Nepříjemný zápach v lednici vzniká snadno. Důležité je správné skladování potravin a čistota

Nepříjemný zápach v lednici vzniká snadno. Důležité je správné skladování potravin a čistota

Různé druhy potravin mohou v lednici udělat pěknou paseku. Záleží na tom, jak je skladujete, protože právě to může ovlivnit ovzduší v lednici. Existuje několik pravidel, která byste měli dodržovat, jestli chcete mít ledničku svěží a potraviny v ní co nejdéle čerstvé.

Uzeniny a sýry dejte do plastových nádob

Jedním z pravidel je, že uzeninu a sýry hned po nákupu dejte do skleněné nebo plastové nádoby. Zeleninu skladujte nejlépe v kuse, protože pokud ji nakrájíte a dáte do lednice, stane se skvělým materiálem pro tvorbu plísní. Jestli vám lednice nepříjemně zapáchá, poradíme několik triků, jak si poradit a jak navíc zamezit tomu, aby se to opakovalo. Prvním krokem je zbavit se veškerých potravin, které jsou prošlé nebo je již nebudete jíst.

Mohlo by vás zajímat:  Spáry mezi dlaždicemi budou opět zářit díky osvědčeným domácím prostředkům

Každé dva až tři týdny byste se měli pustit do většího úklidu ledničky, abyste zjistili, jestli máte doma prošlé potraviny, a případně je vyhodili. Důležitým bodem je také správné skladování potravin, nemůžete je nechávat v igelitových sáčcích. Dávejte potraviny do lednice tak, aby se nedotýkaly zadní stěny – mohou se přilepit a způsobit neplechu.

Zdroj obrázku: Freepik

Co dělat, když už lednice zapáchá?

Abyste se zbavili nepříjemného zápachu z lednice, musíte ji nejdříve rozmrazit. Až poté ji můžete začít čistit našimi metodami. Stačí voda s octem v poměru 1 : 3. Využít můžete také jedlou sodu nebo vodu společně s citronovou šťávou. Vnitřek chladničky nakonec otřete měkkým hadříkem. Důležité je v tomto případě nechat ledničku pořádně osušit.

Mohlo by vás zajímat:  Hliníková fólie přidaná do myčky zefektivní mycí cyklus a dodá lesk příborům

Jestli i po takovém čištění bude lednička zapáchat, je nutné proces opakovat, dokud nebude vůně příjemná. Základem je ale nechat spotřebič vyschnout, aby v něm nebyla vlhkost a nevznikla plíseň. Ocet můžete také nalít do rozprašovače a následně ho nastříkat na vnitřní strany ledničky. Případné nečistoty poté setřete papírovou utěrkou.

Zdroj: https://www.cnet.com/home/kitchen-and-household/leftovers-arent-making-your-fridge-stink-its-the-fridge-itself/
Přidat na Seznam.cz