Nepříjemný zápach v lednici vzniká snadno. Důležité je správné skladování potravin a čistota
Různé druhy potravin mohou v lednici udělat pěknou paseku. Záleží na tom, jak je skladujete, protože právě to může ovlivnit ovzduší v lednici. Existuje několik pravidel, která byste měli dodržovat, jestli chcete mít ledničku svěží a potraviny v ní co nejdéle čerstvé.
Uzeniny a sýry dejte do plastových nádob
Jedním z pravidel je, že uzeninu a sýry hned po nákupu dejte do skleněné nebo plastové nádoby. Zeleninu skladujte nejlépe v kuse, protože pokud ji nakrájíte a dáte do lednice, stane se skvělým materiálem pro tvorbu plísní. Jestli vám lednice nepříjemně zapáchá, poradíme několik triků, jak si poradit a jak navíc zamezit tomu, aby se to opakovalo. Prvním krokem je zbavit se veškerých potravin, které jsou prošlé nebo je již nebudete jíst.
Každé dva až tři týdny byste se měli pustit do většího úklidu ledničky, abyste zjistili, jestli máte doma prošlé potraviny, a případně je vyhodili. Důležitým bodem je také správné skladování potravin, nemůžete je nechávat v igelitových sáčcích. Dávejte potraviny do lednice tak, aby se nedotýkaly zadní stěny – mohou se přilepit a způsobit neplechu.
Co dělat, když už lednice zapáchá?
Abyste se zbavili nepříjemného zápachu z lednice, musíte ji nejdříve rozmrazit. Až poté ji můžete začít čistit našimi metodami. Stačí voda s octem v poměru 1 : 3. Využít můžete také jedlou sodu nebo vodu společně s citronovou šťávou. Vnitřek chladničky nakonec otřete měkkým hadříkem. Důležité je v tomto případě nechat ledničku pořádně osušit.
Jestli i po takovém čištění bude lednička zapáchat, je nutné proces opakovat, dokud nebude vůně příjemná. Základem je ale nechat spotřebič vyschnout, aby v něm nebyla vlhkost a nevznikla plíseň. Ocet můžete také nalít do rozprašovače a následně ho nastříkat na vnitřní strany ledničky. Případné nečistoty poté setřete papírovou utěrkou.
Zdroj: https://www.cnet.com/home/kitchen-and-household/leftovers-arent-making-your-fridge-stink-its-the-fridge-itself/