Péče o chrup není jediná dovednost zubní pasty. Hodí se v kosmetice i domácnosti

Péče o chrup není jediná dovednost zubní pasty. Hodí se v kosmetice i domácnosti

K čemu jinému by měla sloužit zubní pasta než k čištění zubů a ústní dutiny? Samozřejmě existují různé druhy, které kromě čištění umožňují bělení skloviny, ošetření dásní nebo zabraňují vzniku paradontózy. Zubní pastu lze ale použít i pro zcela jiné účely. Víte které?

Na léčbu pohmožděnin

Zubní pasta na modřinu? Ano! Vhodná je mentolová varianta, která se vetře do pohmožděných oblastí a překryje obvazem, nechá se působit přes noc a ráno po modřině není vidu. Zubní pasta totiž funguje subkutánně, znamená to, že usnadňuje průtok krve pod kůží, díky tomu podlitina rychleji zmizí.

Mohlo by vás zajímat:  Řepkový olej je bohatým zdrojem omega-3 kyselin a vitamínů

Při čištění odolných skvrn na koberci

Funguje nejen pro zdraví, ale také při péči o domácnost, především při odstraňování nejodolnějších skvrn na koberci nebo jiných površích včetně nerezu. Stačí fluoridovou pastou potřít skvrny a vyčistit, poté setřít vlhkou houbičkou nebo vymýt čistou vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Pro zamezení skvrn od barvení vlasů

Jak zamezit vzniku skvrn na pokožce při barvení vlasů? Jednoznačně pomůže zubní pasta, stačí ji rozetřít podél vlasové linie nebo na uši, aby nedošlo k zabarvení.

Mohlo by vás zajímat:  Zkušený zloděj vykrade byt za pět minut. Nepodceňte základní prevenci

Na posílení nehtů

Nehty mají obdobné složení jako zuby, proto zubní pasta může i jim dodat sílu a lesk. Stačí nanést trochu zubní pasty na nehty a vyčistit je starým zubním kartáčkem. Po omytí mýdlem budete překvapeni, jak jsou nehty hned jasnější a lesklejší.

Pro odstranění škrábanců a šmouh z nábytku

Zubní pasta funguje jako čisticí prostředek na nábytek nebo jiné plochy, umí také zahladit jemné škrábance. Stačí nanést trochu gelu nebo pasty a pomocí krouživých pohybů uhladit nerovnosti na daném místě, poté setřít suchým hadříkem a v případě nábytku ze dřeva nebo masivu naolejovat.

Mohlo by vás zajímat:  Do mikrovlnky nepatří mléčné výrovky, ryby ani smažené jídlo

Malůvky na zdi? I zde pomůže zubní pasta!

Jak odstranit nechtěné malby od malých umělců ze zdí? Pastelky i fixy lehce odstraní zubní pasta, nesmí se však zeď příliš drhnout, aby neodpadla i omítka!

Zdroj: https://www.bobvila.com/slideshow/9-surprising-alternative-uses-for-toothpaste-48100
Přidat na Seznam.cz