Drop Of Water 578897 1280

Oxidovaná voda se hodí na mnoho věcí, které by vás ani nenapadly

Oxidovaná voda patří k univerzálním přípravkům, bez kterých je v kritických situacích velmi obtížné se obejít. Oxidovaná voda má baktericidní účinek, a proto se nejčastěji používá k péči o rány. Kromě toho funguje dobře jako přípravek na zmírnění bolesti v krku a dutinách či zánětech sliznice. Oxidovaná voda také dokonale čistí a bělí, takže při použití ve formě přírodního čisticího prostředku okamžitě odstraní plísně v zákoutích či v kloubech vodovodních kohoutků. Mimo jiné je také perfektní náhradou za bělidlo na bílé prádlo. Jak jinak ji lze použít?

Mohlo by vás zajímat:  Mytí oken usnadní některé prostředky, vhodné počasí a praktický postup

Voda na druhou

Plíseň v zákoutích koupelny je nevzhledná a nežádoucí z hlediska hygieny. V případě, kdy selžou hotové čisticí prostředky, použijte patent našich babiček. Oxidovaná voda se díky svým bělicím vlastnostem vypořádá s nejhorší špínou. Stačí připravit vhodný roztok a zkombinovat oxidační vodu v poměru 1 : 1 s vodou. Poté nalijte hotový přípravek do rozprašovače, aplikujte na kontaminovaný povrch a vyčistěte jej měkkým hadříkem nebo houbou. Oxidovaná voda v kombinaci s octem pomůže s nečistotami na podlaze, osobních věcech, hračkách či botách. 

Špinavá toaleta

Toaleta je semeništěm bakterií, vodního kamene a jiných nečistot. Chcete-li se jich účinně zbavit, použijte oxidovanou vodu. Stačí ji nalít do toalety a nechat půl hodiny působit. Díky tomuto jednoduchému ošetření bakterie zmizí beze stopy a kámen pokrývající okraje toalety se rozpustí.

Mohlo by vás zajímat:  Pěna na holení nejen na holení: Celá domácnost se bude díky ní jen lesknout
Zdroj obrázku: Freepik

Lesklé nádobí

Oxidovaná voda je ideální jako přírodní leštidlo na nádobí. Stačí nalít lžíci do myčky a nastavit ji na klasický mycí program. Výsledky tohoto jednoduchého postupu překvapí každého. Talíře a příbory se budou těšit krásnému lesku. Myčka nádobí bude současně zbavena bakterií.

Zdroj obrázku: Pixabay

Oblečení

Oxidovaná voda má bělicí vlastnosti, takže může úspěšně nahradit bělicí činidla. Stačí nalít do pračky sklenici a vyprat bílé oblečení tradičním způsobem, stopy žloutnutí zmizí beze stopy. Pro ještě lepší výsledky namočte tkaniny ve vodě v kombinaci s oxidační vodou a po hodině je klasicky vyperte.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/oxygenated-water
Přidat na Seznam.cz