Šikovné vychytávky na úklid koupelny, která bude vždy svěží a čistá

Jestliže na zrcadle po mytí zůstanou zaschlé skvrny nebo vlasy, použili jste na jeho čištění špatný přípravek. Na leštění skla jsou nejlepší měkké noviny a punčocháče, zmačkané do kuličky. Existují také další triky, které pomohou k dokonale čisté a voňavé koupelně. 

Plísně jsou častým jevem, chce to hodně větrat a nenechávat v koupelně mokré prádlo

Abyste zabránili usazování plísní v koupelně, často větrejte, otevřete okno, pokud ho tam máte, nebo nechávejte otevřené dveře. Zapnout můžete také ventilátor. Jestliže v koupelně perete nebo věšíte prádlo, větrejte o to častěji. 

Do rohů koupelny můžete dát nádobu s dřevěnými briketami, které absorbují vlhkost. Na klouby ve sprše a další místa, která jsou vystavena vlhkosti, pomůže tření bílé svíčky. Jestli máte v koupelně dřevěný nábytek, chraňte ho před vodou lněným olejem. Můžete ho nanést papírovým ručníkem a nechat přes noc působit. Následující den nábytek očistěte.

Zdroj obrázku: Pixabay

Na stěny s glazurami můžete natřít vosk vhodný na automobily, který seženete ve specializovaných obchodech. Jestliže máte keramickou podlahu a chcete ji udržet lesklou, můžete použít teplou vodu se saponátem a trochou octa. Skvěle budou fungovat i tablety na leštidlo do myčky. 

Mohlo by vás zajímat:  Nejkrásnější čističky vzduchu jsou ty zelené. Tyto rostliny spojí estetiku s užitkem

Keramickou podlahu ošetřujte vhodnými mopy

Nejlepší na terakotu je plochý mop, který má hadřík z mikrovlákna. Dobře stírá nečistoty, nezanechává za sebou prach a nenamočí dlaždice, takže nebudou praskat spáry. Pokud se vám doma v koupelně často vyskytují stříbrné rybičky, můžete se jich jednoduchým způsobem zbavit.

Zdroj obrázku: flickr

Spolehlivým přípravkem je borax, který smíchejte s moučkovým cukrem v poměru 1 : 1. Podlahu posypte podél lamel, jsou to oblíbené cesty rybek. Na podlahu můžete položit plátěný sáček se sušenou šalvějí, který je také spolehlivě odežene. Pokud i vy znáte způsoby, jakým se zbavit nejen rybiček, ale také zaschlých skvrn, nebojte se je použít. Vždy nakonec můžete sáhnout po chemických prostředcích, pokud nezaberou domácí metody.

Přidat na Seznam.cz