Nabytek1

Zbavte se natrvalo nepříjemného zápachu a osvěžte svůj domov oblíbenou vůní

Zápachy objevující se v domácnosti závisí na mnoha faktorech. Přítomnost zvířat, nedostatečné větrání, vaření i smažení mohou způsobit, že zápach v místnostech kraluje. Zapáchající domácnost je nepříjemná nejen pro její obyvatele, ale v případě návštěv dokáže zhatit celkový dojem. Naštěstí existuje několik způsobů řešení tohoto problému. Jak se zápachu zbavit?

Větrání

Nejprve byste měli pravidelně větrat místnosti několikrát denně. Nejlepší je otevírat okna na několik minut ráno i večer, ale také několikrát denně na kratší dobu. Okna otevírejte bez ohledu na počasí a venkovní teplotu.

Mohlo by vás zajímat:  Udržujte svou indukční desku stále krásnou díky prostředkům, které si snadno sami vyrobíte
Zdroj obrázku: Freepik

Pravidelný úklid

Nepořádek na podlaze nebo silná vrstva prachu vůni v bytě nepříznivě ovlivňují. Proto je nezbytné alespoň jednou týdně čistit povrchy, jako jsou police, desky a podlahy. Při úklidu rychle pocítíte, že se vůně ve vašem domě znatelně změní.

Čištění textilu

Textil snadno zachytí nepříjemný zápach. Přehozy, koberce, záclony a závěsy jsou často nasyceny pachy našich čtyřnohých přátel či cigaretovým kouřem, stejně tak jsou semeništěm vlasů a prachu. Všechny látky by se měly prát alespoň jednou za měsíc a vysávat každý týden.

Mohlo by vás zajímat:  Oplachování pitnou vodou nedostačuje. Zeleninu a ovoce zbaví pesticidů tři snadné postupy
Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní pohlcovače zápachu

Ekologické pohlcovače pachu, ideální pro alergiky a astmatiky, můžete rychle a snadno vyrobit doma. Čerstvá mletá káva bude pro tuto roli ideální, stačí ji nasypat na talíř a umístit do různých koutů domu. Můžete také použít vařené a poté sušené čajové sáčky nebo jedlou sodu.

Osvěžovače vzduchu

Osvěžovač vzduchu je skvělým řešením, pokud se chcete rychle zbavit nepříjemných pachů. Účinný osvěžovač vyrobíte snadno i doma: naplňte prázdnou láhev s rozprašovačem vodou, přidejte dvě lžíce alkoholu a lžičku jedlé sody. Poté přidejte několik kapek svého oblíbeného éterického oleje (levandule, mentolu nebo jiného oblíbeného oleje). Domácí osvěžovač vzduchu nejen neutralizuje nepříjemné pachy, ale také zajistí příjemnou a svěží vůni.

Zdroj: https://molekule.science/lingering-smells-and-mysterious-odors-how-to-get-rid-of-them/
Přidat na Seznam.cz