Žehlení patří k nejméně oblíbeným činnostem, proto se vyplatí vědět, jak si ho usnadnit

Žehlení patří k nejméně oblíbeným domácím pracím každé hospodyně. Jestli to není ani váš šálek kávy, pak si chcete co možná nejvíce usnadnit tuto otravnou práci, aby byla co nejdříve hotová. Vyzkoušejte tyto snadné triky, díky kterým bude žehlení snadné a rychlé.

Základem pro každé snadné žehlení jsou určitě ty správné pomůcky. Nešetřete při výběru žehličky, moderní přístroje mají mnoho skvělých funkcí, které vám práci zpříjemní. Stejně tak je důležité i žehlicí prkno, na lince nebo stolu se vám totiž nebude žehlit příliš dobře. Nezapomeňte také na správný prostor, kde se vám bude dobře žehlit.

Zdroj obrázku: Freepik

Mnoho žen žehlí v obývacím pokoji

Určitě si pamatujete, že vaše maminky žehlily v obývacím pokoji při sledování televize. Každý si tuto domácí práci snaží zpříjemnit co možná nejvíce, a tak sledování oblíbeného seriálu při žehlení je dobrá kombinace. Dejte si k žehlicímu prknu i vyšší židli, na kterou položíte koš s prádlem. Nezapomeňte také na dostatečně velké místo pro odkládání složeného prádla.

Jak žehlit záclony a ubrusy?

Pomůže vám určitě destilovaná voda. Nalijte do láhve s rozprašovačem 250 ml destilované vody a přidejte lžíci škrobu, 20 ml alkoholu a pár kapek citronové šťávy. Směs v láhvi důkladně zamíchejte a před žehlením záclon nebo ubrusů vždy látku trochu postříkejte směsí. Žehlení bude o dost jednodušší a výsledek krásně vyžehleného prádla přijde o dost rychleji.

Mohlo by vás zajímat:  Stisknutí některých tlačítek se může nepříjemně prodražit. I při vyšších cenách za energie lze ušetřit
Zdroj obrázku: Pixabay

Co když není aviváž tak automatická?

Nevoní vaše prádlo tolik, jak byste si představovali? Podpořte vůni při žehlení. Smíchejte 20 ml vysokoprocentního alkoholu s deseti kapkami levandulového éterického oleje. Dolijte vodou a v láhvi s rozprašovačem vše důkladně promíchejte. Pak jen postříkejte prádlo před žehlením.

Stejně efektivně žehlení ulehčí také sklenice destilované vody s pěti kapkami růžového éterického oleje. Prádlo bude krásně vonět, navíc se vám bude i dobře žehlit.

Zdroj: https://ohsospotless.com/ironing-hacks/
Přidat na Seznam.cz