Interier1

Změnit interiér a vdechnout mu nový život jde i pár maličkostmi a šikovnými nápady

V útulných a pohodlných pokojích si můžete zlepšit náladu pomocí dekorací, které potěší nejen oko, ale dokonce mohou posílit imunitu a usnadnit usínání. Některých dekorací nebo změn se ale musíme vzdát, protože jsou finančně náročnější. I tak si ale interiér můžete přizpůsobit tak, abyste se v něm cítili dobře.

Můžete si snadno přetřít nábytek nebo vyměnit podlahu

Pokud chcete změnit charakter místnosti, někdy stačí jen vybrat správnou látku. Polštáře, deky nebo i obyčejný plakát můžou prostor změnit k nepoznání. Pokud máte pokoj v bílé nebo šedé barvě, můžete ho oživit pomocí barevných doplňků, které je potřeba sladit. Naopak, pokud máte zdi barevné, doplňky kupujte pouze v bílé, černé nebo šedé barvě.

Mohlo by vás zajímat:  Malé mušky ve dřezu zlikviduje horká voda a ocet
Zdroj obrázku: Freepik

Jako dekoraci můžete zvolit vázy, polštáře, někdy stačí jen krabice ozdobit dekorativním papírem. Výběr je v dnešní době obrovský a rozhodně nešlápnete vedle. Sami doma si můžete vyrobit různé doplňky, jako jsou lapače snů nebo náramky, které přivěsíte na záclony

Ozdobou místnosti mohou být květináče. Je jedno, jestli si do nich nakonec dáte květiny, nebo je necháte prázdné. Barevné se mohou hodit například na psací potřeby, nebo si do nich můžete schovávat peníze.

Mohlo by vás zajímat:  Na sklenkách a hrníčcích často zůstavají odolné usazeniny, s pár triky ale zmizí
Zdroj obrázku: Freepik

Doma si můžete vyrobit věnce nebo svícny

Skvěle budou vypadat přírodní materiály. Můžete si v lese nasbírat šišky, borové větvičky, smrkové větvičky nebo bukvice. Hodně se používají také sušené pomeranče, stužky nebo svíčky. Na výrobu věnce už stačí jen koupit věnec z polystyrenu, na který všechno pomocí špendlíků napícháte.

Můžete si také nakoupit svíčky, sety na výrobu dekorativních mýdel, a pokud jste šikovní, můžete si sami ušít povlaky na polštáře nebo deky. Někdy stačí jen přetřít nábytek jinou barvou, dodat mu lesk nebo na něj nalepit různé tvary. Prodávají se také samolepky, kterými můžete vyzdobit nejen zdi, ale i skříně. Pokoj nebo celý byt tak může být vaší osobní kresbou, ke které se budete rádi vracet.

Zdroj: https://www.housebeautiful.com/design-inspiration/g31995298/redecorating-for-free-rearrange-furniture/
Přidat na Seznam.cz