Living Room 1835923 1280

Trendy v interiéru stále sází na jednu barvu. Je nadčasová a navozuje klid

Interiérové trendy se mění stejně jako móda. Rok co rok vládnou jiné barvy, styly i materiály. Na druhou stranu se ale najdou takové trendy, které zůstávají na stupínku vítězů dlouhé roky nebo stále. A právě mezi ně patří interiérová hnědá barva. Má více podtónů a v kombinaci s bílou je opravdu dokonalá. Vypadá nádherně s bílým nebo hnědým či masivním nábytkem.

Návrháři radí

Návrháři moderních interiérů předvídají, že barva roku 2019 hnědá a medově hnědá bude populární i v celém roce 2021. Tento hřejivý a karamelový odstín se jeví jako neutrální barva pro mnoho kombinací. Nejlepší je, že má barva mnoho odstínů a že s ní můžete opravdu skvěle a jednoduše experimentovat. Díky tónům hnědé uděláte například z obývacího pokoje oázu klidu a odpočinku. Tato barva působí energickým dojmem a dobře stimuluje naše smysly. Ovšem volba této barvy není ledajaká a náhodná. Jedná se o reakci na dnešní chaotickou dobu, kdy se stávají naše domácnosti jediným uklidňujícím prostorem v tomto zblázněném světě.

Mohlo by vás zajímat:  Postel má v ložnici své správné místo. Roli hrají trámy, okna i samotný prostor
Zdroj obrázku: Pixabay

Kombinace hnědé

Kořeněná hnědá je odstín jantarové karamelové barvy, která zajistí každodenní optimismus. Dokáže totiž stimulovat smysly a navodit pozitivní pocity, dodává Marianne Shillingford, kreativní ředitelka Dulux. Hnědá barva v interiéru nemusí být dominantní a může tvořit pozadí jiným odstínům. Ale pokud se této barvy nebojíte, vyberte ji jako dominantu prostoru. Pokud chcete, kombinujte ji nejlépe s bílou barvou. Medový odstín a bílá budou vyzařovat svěžest, klid a teplo. Hnědá se hodí do obývacího pokoje nebo i do jídelny. Můžete mít bílý strop a dvě hnědé stěny nebo jednu stěnu za sedačkou či nábytkem v jídelně. Pokud zvolíte bílý strop, doporučujeme mezi stropem a hnědou barvou na zdi udělat alespoň 15 centimetrů bílý pruh. A to především tehdy, pokud máte malé prostory.

Zdroj: https://www.mymove.com/home-inspiration/decoration-design-ideas/these-are-the-color-rules-that-every-interior-design-fan-needs-to-know/
Přidat na Seznam.cz