cisteni-koberce1

Vyčistit skvrny na koberci bývá umění, vyzkoušejte domácí účinné metody

Neočekávané skvrny, které objevíte na koberci, mohou zkazit dobrou náladu. Tím spíše, že bude velmi těžké je odstranit. Jak se rychle zbavit krve, vína nebo bahna z koberce? Díky několika metodám si s nimi poradíte snadno a rychle, a dokonce nebudete muset utrácet velké peníze. Některé ženy tyto metody používají již dlouhá léta a nemohou si je vynachválit. Tyto prostředky si poradí s každou skvrnou.

Jak správně vyčistit koberec?

Nejdříve se snažte skvrnám co nejrychleji zabránit. Pokud vidíte, že se víno chystá spadnout, bude lepší skleničku nastavit tak, aby na koberec nedopadla. Čím rychleji ale skvrnu odstraníte, tím spíše se jí zbavíte. Nečistoty byste neměli vpíjet do koberce, ale pouze je jemně osušit. Jestliže nepomůže žádný čisticí prostředek ani tradiční směs soli a octa, budete muset použít přípravky, které budou v boji proti skvrnám úspěšnější.

Zdroj obrázku: Freepik

Po ruce byste v každém případě měli mít jednou sodu. Tu stačí rozpustit ve sklenici vody a nalít ji na skvrnu. K odstranění nečistot použijte čistý hadřík. Pokud skvrna nezmizela, můžete postup opakovat. Některé recepty na čištění koberců jsou jednoduché a zvládnete si je doma vyrobit sami.

Mohlo by vás zajímat:  Oblečení si během praní uchová svou původní zářivou barvu díky osvědčeným trikům

Na výrobu domácích prostředků budete potřebovat jen několik surovin

Jednou z možností je připravit si přípravek na bázi octa a jedlé sody. Stačí jedna lžička mycího prostředku, lžíce octa, sklenice teplé vody, lžička jedlé sody, ručník a mycí houba. Nejdříve opatrně smíchejte veškeré ingredience. Nalijte do lahve s rozprašovačem a protřepejte. Nastříkejte na koberec a houbou vetřete.

Zdroj obrázku: Freepik

Na další recept budete potřebovat sklenici octa, dvě sklenice vody, dvě lžíce soli a 15 kapek éterického oleje. Vodu s octem nalijte do lahve, přidejte olej a sůl. Protřepejte, aby se všechno dobře promíchalo a nastříkejte na koberec. Nechte směs zaschnout a koberec nakonec vysajte.

Zdroj: https://www.bhg.com/home-improvement/flooring/installation-how-to/how-to-clean-carpet/
Přidat na Seznam.cz