Male Feet Lawn Rake Near Leaves

Září je ideálním časem pro přípravu zahrady na chladné měsíce

Září je ideální měsíc pro věnování pozornosti naší zahradě, když se připravuje na nástup chladnějších měsíců. I když zahrada začíná ztrácet svoji letní barvu, existuje mnoho činností, které zajistí, že vaše zahrada bude krásná a zdravá až do příštího jara. Seznámíme vás s několika klíčovými kroky a tipy, jak pečovat o zahradu v září, ať už jste zahrádkář začátečník, nebo zkušený veterán.

Péče o trávník

Září je klíčový měsíc pro údržbu trávníku. Od sečení přes vertikutaci, hnojení až po výsev nového trávníku, nyní je čas zaměřit se na zdraví a vitalitu trávníku. Vertikutace odstraňuje vrstvu mrtvého materiálu a mechu, čímž umožňuje lepší přístup vody, vzduchu a živin ke kořenům trávy. Správná výživa a dostatek vody jsou také klíčové pro přípravu trávníku na nástrahy zimního období. Je důležité poznamenat, že hustý a zdravý trávník je také lépe odolný vůči škůdcům a nemocem.

Mohlo by vás zajímat:  Vytvořte na své zahradě prostor pro zábavu a setkávání
Zdroj obrázku: Freepik

Úprava a přesazování rostlin

Přesazování a výsadba nových rostlin jsou další důležité úlohy, které čekají na zahrádkáře v září. Je to ideální čas pro přesazování stálezelených rostlin a výsadbu cibulovin, které na jaře rozkvetou. Správné umístění a péče o nově přesazené rostliny jsou kritické pro jejich další růst a vývoj. Doporučuje se rostliny důkladně zalévat a po přesazení hnojit, aby se lépe adaptovaly a rozvinuly na novém stanovišti. Tímto způsobem zajistíte, že budou rostliny lépe odolávat změnám počasí a budou prosperovat.

Mohlo by vás zajímat:  Dřevěný popel je ideální hnojivo pro trávník. Na zahradě ho lze používat během celého roku

Příprava zahrady na zimu

Kromě všedních úkonů je září také obdobím, kdy bychom měli začít s přípravou zahrady na přicházející zimu. Ochrana rostlin před mrazem a pravidelné odstraňování spadaného listí jsou klíčové. Mulčování záhonů je účinný způsob, jak ochránit kořeny rostlin před mrazem a udržet vlhkost půdy. Kompostování listí a jiných rostlinných zbytků je nejen ekologické, ale také poskytuje výživný kompost pro příští rok. Důkladná příprava nyní může předejít mnoha problémům, které by mohly nastat během zimního období.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/what-to-do-now-september/
Přidat na Seznam.cz