Man Watering Plants His Garden Urban Gardening Watering Fresh Vegetables Nature Plants Care Concept

I na podzim potřebují zahradní rostliny dostatečnou zálivku

Vlastní zahrada? Je to něco, co nemá každý, a proto bychom si měli vážit této možnosti. Pro hezky vypadající a zdravou zahradu je důležitá dostatečná péče. Příchod podzimu věstí, že je čas připravit se na zimu. Bohužel méně zkušení zahradníci zapomínají na dost důležitou činnost. Tím máme na mysli především zavlažování. Absence zavlažování může vést k zvadnutí těchto rostlin, což je ohromná škoda, jinak by vydržely až do jara. Nezůstaňte pozadu a připravte se na podzim pořádně.

Mohlo by vás zajímat:  Hraboše ze zahrady pomůže vyhnat aroma skořice

Správné zavlažování

Velmi častou chybou je, že se zahradníci soustředí na přípravu zahrady na zimu, shrabávání listí atd. Přitom úplně zapomínají na pravidelné zavlažování, které by mělo trvat, dokud neklesnou teploty pod nulu. Jakmile se dostaví první mrazy, přerušte zavlažování. V tento moment proveďte mulč půdy, který ochrání zeminu před teplotními výkyvy. Správná ochrana zabrání odpařování vody. Vhodným materiálem je borová kůra nebo rašelina.

Zdroj obrázku: Freepik

Mladé exempláře zaslouží pozornost

Soustřeďte největší pozornost na mladé exempláře zelených rostlin. Konkrétně tyto rostliny jsou nejvíce náchylné na uschnutí. Nechcete, aby vám tyto rostliny zvadly jenom kvůli vaší nedbalosti. Těmto rostlinám dopřejte co nejvíce zálivky a dbejte na jejich ochranu před chladem. Speciální péči si zaslouží jalovce, cypřiše a rododendrony.

Mohlo by vás zajímat:  Zákaz benzínových sekaček se blíží. „Pochybuji, že bude moje řešení ekologičtější,“ říká oslovený zahrádkář

Rostliny v květináčích a nádobách

Rostliny v květináčích a nádobách patří také k ozdobám pozemku, totéž platí o rostlinách na balkonech. Rostliny se rovněž zalévají, dokud teploty neklesnou pod 0 °C. Máte-li zavlažovací systémy, nezapomeňte je odstavit a připravit na zimu. Nevyplatí se odkládat jejich zazimování, jinak riskujete zničení zařízení, což vás bude stát spoustu financí. Nejdříve začněte s důkladnou kontrolou všech konstrukčních prvků. Problémem jsou zbytky vody, které mohou zamrznout a poškodit tak jednotlivé části zavlažovacího systému.

Zdroj: https://www.preen.com/learn/lawn-garden-tips/care-maintenance/feeding-watering/water-plants-well-in-fall-to-prepare-them-for-winter/
Přidat na Seznam.cz