Swimming Pool Garden

Zazimování bazénu krok za krokem

Když se dny zkracují a teploty klesají, přichází čas, kdy musíme začít přemýšlet o zimní přípravě zahradního bazénu. Zazimování bazénu je klíčovým krokem k jeho ochraně před poškozením způsobeným mrazem a k udržení jeho perfektního stavu. V následujících odstavcích probereme několik kroků, které je třeba podniknout, aby byl váš bazén připraven na chladnější měsíce a vy jste si mohli užívat bezproblémového koupání příští léto.

Důkladné čištění a vyvážení chemie

Prvním krokem v procesu zazimování bazénu by mělo být jeho důkladné čištění. Odstranění nečistot a listí je zásadní. Je také nezbytné vyvážit chemické složení vody, což zahrnuje pH, alkalitu a úroveň chlóru. Vyvážená chemie vody předchází korozivním a vápenatým usazeninám a chrání bazénovou techniku i povrchy. Provádějte pravidelné testy chemie vody, abyste udrželi optimální hodnoty a předešli potenciálním problémům. Vždy dodržujte doporučené hodnoty a bezpečnostní pokyny pro použití chemických látek.

Mohlo by vás zajímat:  Nepříjemný zápach z lednice pomohou odstranit běžné suroviny, které najdeme v kuchyni
Zdroj obrázku: Freepik

Snížení hladiny vody a odvodnění systému

Pro ochranu před rozpínáním ledu, které by mohlo poškodit bazén a jeho potrubí, je důležité snížit hladinu vody pod úroveň všech návratových a skimmerových otvorů. Odvodnění systému, včetně filtrů, čerpadel a potrubí, je také klíčové k zabránění poškození způsobeného zamrznutím vody v systému. Nezapomeňte také odstranit veškeré příslušenství, jako jsou schůdky nebo hračky. Měli byste izolovat všechny odvodňovací ventily a odstranit vodu z topného systému, pokud máte bazén s ohřevem vody. Zabezpečte všechny otevřené potrubní koncovky, aby do nich nevnikla voda.

Mohlo by vás zajímat:  Při sekání trávníku je zásadní denní doba a perfektní stav sekačky

Ochranné kryty a izolace

Po odvodnění a snížení hladiny vody je třeba bazén zakrýt pomocí odolného, nepropustného krytu. Tento kryt by měl být dobře upevněn, aby odolal větru, sněhu a jiným povětrnostním podmínkám. Ochranný kryt také zabraňuje vniknutí nečistot a škůdců do bazénu. Další izolační opatření, jako jsou izolační bublinové plachty, mohou také přispět k ochraně bazénu před chladem. Správná izolace může navíc pomoci udržet teplotu vody a snížit náklady na ohřev v příští sezóně. Při výběru krytu zvažte také jeho odolnost vůči UV záření a schopnost odolat roztržení a opotřebení.

Zdroj: https://www.thisoldhouse.com/pools/21335521/how-to-winterize-a-pool
Přidat na Seznam.cz