Zapach Lednice

Zápach v lednici eliminují osvědčené prostředky, některé zlikvidují i škodlivé bakterie

Vaše lednice je po nákupu plná zásob a potraviny voní jedna přes druhou? Z kombinace všech vůní a chutí může vzniknout nepříjemný zápach, zvlášť v případě, kdy se jedna ze surovin zkazí. Vyvarujte se nepříjemnému zápachu a naučte se starat o lednici tím správným způsobem.

Obzvlášť v období pandemie se všichni snažíme udělat si co největší zásoby jídla a nechodit nakupovat mezi lidi tak často. Proto lednice doslova praská ve švech a jídlo skoro vypadává ven. Vyvarujte se nepříjemného zápachu, který vzniká kombinací více druhů jídla najednou.

Mohlo by vás zajímat:  Na usazenou mastnotu v kuchyni vyzkoušejte domácí čisticí prostředky, výsledek vás ohromí
Zdroj obrázku: Freepik

Malý talířek se surovinou

Vložte na malý talířek prášek do pečiva, jedlou sodu nebo kávu. Talíř s jednou z těchto surovin vložte do police v lednici a nechte po dobu dvou týdnů. Přesně takový čas vydrží tyto ingredience pohlcovat nepříjemný zápach. Po dvou týdnech se doporučuje surovinu vyměnit.

Další skvělou radou je vložit do lednice kus ovoce, nejlépe citrusu. Vyberte například polovinu citronu nebo jen citronové kůry. Skvěle osvěžíte vzduch v lednici a zbavíte se nepříjemného pachu ostatních surovin. Udržujte citrusy v lednici stále čerstvé, jedině tak udrží svou skvělou funkci pohlcovače pachů.

Mohlo by vás zajímat:  Chemická bělidla raději nechejte v obchodě a zvolte bezpečnou přírodní variantu
Zdroj obrázku: Freepik

Vyzkoušejte sílu hřebíčku

Hřebíček je velmi aromatické koření, které dokáže skvěle absorbovat vlhkost i nepříjemný zápach. Navíc má skvělé antibakteriální účinky a dokáže vedle pachu pohltit i všechny škodliviny v okolí. Vložte pár hřebíčků do nakrájeného jablka. Taková aromatická ozdoba vám pomůže od zápachu v lednici.

Stejné účinky má také jeden kousek uhlí nebo brikety. Skvěle absorbuje škodlivé látky. Stačí rozdrtit jednu briketu a vložit prach do menší misky nebo sáčku. Po pár dnech tento kousek uhlí skvěle pohltí veškeré pachy, bakterie i jiné škodliviny.

Mohlo by vás zajímat:  Je čas na novou kuchyni

Díky těmto skvělým radám a tipům se zbavíte všech nežádoucích vůní z lednice a budete si pouze užívat svou zásobu jídla.

Zdroj: https://www.aftermath.com/blog/bad-smells-in-the-fridge/
Přidat na Seznam.cz