Vana1

Čistá koupelna je vizitkou každé domácnosti. Se správnými prostředky bude stále krásná

Perfektně čistá domácnost bez velké námahy a vztekání se u čištění povrchů? Koupelna patří k části domova, která se musí udržovat v čistotě takřka každý den. Jak na to? Nechte si poradit užitečnými tipy našich babiček.

Čistá koupelna je základ každé správné domácnosti. Díky velké vlhkosti se prach rychle mění na nepříjemnou špínu ve spárách obkladů i dlažby. Vlhké prostředí také přeje bakteriím a plísním, které mohou vážně poškodit zdraví člověka.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak pracovat se rzí?

Pokud se v nějakém zákoutí vaší koupelny či na baterii objevuje rez, je nutné si s ní co nejdříve poradit. Skvělým pomocníkem proti rzi je ocet. Namočte houbu do octa a snažte se umýt rezavé části koupelny. Poté opláchněte vodou a vyleštěte hadříkem. Pokud jsou rezavé části velké, zkuste ocet nejdříve provařit a použijte ocet horký.

Mohlo by vás zajímat:  Voňavé domácí mýdlo udělá radost. Zapojte fantazii a vyberte si vůni i barvu dle chuti

Jak vyčistit spáry mezi dlaždicemi?

Dlaždice a spáry mezi nimi jsou samostatnou kapitolou při úklidu domácnosti. Jak udržet spáry stále čisté, krásně zářivé a bez usazenin? Vyzkoušejte skvělý přípravek, který si snadno připravíte v pohodlí vašeho domova. Budete potřebovat:

  • ocet,
  • jedlou sodu,
  • vodu.
Zdroj obrázku: Freepik

Připravte si asi šest lžic octa a dvě lžíce jedlé sody. Směs důkladně promíchejte a poté zalijte půl litrem horké vody. Po mírném vychladnutí můžete tento roztok přelít do láhve s rozprašovačem a použít na spáry, dlaždice nebo také na sprchový kout a zaschlé kapky na stěnách. Dobře poslouží i na baterii s vodním kamenem.

Mohlo by vás zajímat:  Na slavnostní tabuli nesmí chybět dokonale vyleštěné sklenice. Navraťte jim ztracený lesk

Ocet nepomáhá? Vyměňte ho za citron!

Je vaše koupelna plná zaschlé nečistoty a nedaří se vám ji vyčistit octem? Zkuste zvýšit koncentrát a nepřidávejte tolik vody. Druhou variantou je přidat ještě citronovou šťávu. Ta si dokáže poradit i s opravdu velkou nečistotou a například spáry krásně vybělí. Vyzkoušejte sílu citrusu i vy.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/g31292850/how-to-clean-bathroom/
Přidat na Seznam.cz