Nabytek2

V kuchyni zápolíme s mastnotou a špinavými spotřebiči. I takové nečistoty však mají snadné řešení

Kuchyně jsou srdcem našich domovů. Není nad to, když se tam sejde celá rodina u dobrého oběda nebo večeře. Ale udržet kuchyni pěkně čistou a zářivou může být někdy pořádný oříšek. Mastnota, skvrny od jídla, připáleniny – to dokáže potrápit každou hospodyňku. Naštěstí existují jednoduché způsoby, jak se nečistot snadno a rychle zbavit. A dokonce bez zbytečné chemie!

Mastný sporák a špinavá trouba

Obyčejný ocet je opravdu univerzálním pomocníkem v domácnosti. Skvěle si poradí i s mastnotami v kuchyni. Použijte bavlněný hadřík namočený v octu s vodou a umyjte s ním sporák i troubu. Nejlépe po každém použití.

Mohlo by vás zajímat:  Pokud zamiokulkas nechce růst, připravte mu výživný drink. Zanedlouho se obsype novými listy
Zdroj obrázku: Freepik

Mastnota je však silným soupeřem, a pokud jsou skvrny odolné, sáhněte po sodě bikarboně. Sodu smíchejte s vodou tak, aby vznikla konzistence pasty. Pastu rozetřete po sporáku, po stěnách a dveřích trouby, roštu a celém vnitřku. Nechte pastu působit přes noc (nebo alespoň hodinu) a poté setřete vlhkou houbičkou nebo hadrem.

Dřez

Mytí dřezu je každodenní práce. Ale náš tip na vyleštění dřezu vám zabere čas jen 1krát týdně. Jestliže máte dřez z nerezové oceli, zavítejte při svém příštím nákupu do uličky s ovocem a zeleninou a vezměte sáček limetek nebo citronů (cca 8 kusů). Jejich šťáva smíchaná se šálkem jedlé sody je dokonalým prostředkem pro čistotu a lesk. Dřez zbaví i bílých skvrnek od tvrdé vody a zanechá příjemné aroma.

Mohlo by vás zajímat:  Ucpaný odpad je noční můra každé kuchyně. Tyto potraviny do něj rozhodně nepatří
Zdroj obrázku: Freepik

Skříně, zásuvky a pracovní desky

Jestli je ještě nemáte, přidejte do svého nákupního seznamu utěrky z mikrovláken. Chcete-li, aby desky, dveře a povrchy skříněk byly stále jako nové, smíchejte několik kapek tea tree oleje se 3 lžícemi tekutého mýdla a horkou vodou a povrchy vzniklým roztokem umývejte 1krát týdně. Vnitřky skříněk a zásuvek postačí umýt 1krát za měsíc.

Jednou měsíčně umyjte také povrch i vnitřek své ledničky. Smíchejte ocet a vodu v poměru 1 : 1 a směs nastříkejte na hadřík z mikrovlákna. Vzhledem k tomu, že ledničky zachycují pachy, si udělejte čas na vyjmutí a důkladné umytí všech součástí z vnitřku lednice.

Zdroj: https://www.thespruce.com/clean-the-kitchen-in-15-minutes-1900092
Přidat na Seznam.cz