Zapach Lednice

Zbavte se konečně zápachu v lednici jednou provždy. Stačí k tomu pár kroků

Jednou za čas se zkrátka stane, že lednička poněkud zapáchá. Nejčastěji za to mohou zbytky zkaženého nebo špatně uskladněného jídla. V takovém případě jednejte rychle. Zapáchající lednička velmi snadno předá nepříjemné aroma na další čerstvé potraviny, které tím znehodnotí.

Nepříjemného odéru linoucího se z útrob vaší lednice se zbavíte poměrně snadno. Důležitý je v tomto případě rychlý zásah a použití vhodných čisticích prostředků. V některých případech si zkrátka bez chemie nevystačíte.

Zdroj obrázku: Freepik

Rychle vyhledejte příčinu

Při čištění lednice nejprve vyhledejte příčinu nepříjemného zápachu. Tou je velmi často jídlo skrývající se v útrobách lednice. Výjimkou ovšem není ani zkažená voda vzniklá při kondenzaci studeného vzduchu. Ta často a ráda stéká až na dno pod plastové zásuvky, odkud pochází nepříjemný zápach. Před čištěním tak lednici nejprve důkladně vykliďte a zbavte se všech zbytků potravy po době spotřeby.

Mohlo by vás zajímat:  Správné uspořádání v lednici udrží potraviny déle čerstvé. Zbytečnému plýtvání bude konec

Po vyklizení lednice začněte s mytím. Na místě je v tomto případě dobrá příprava a rychlý postup. Některé potraviny se po vyjmutí z chladného prostoru velmi rychle kazí a pečlivě umytou lednici po jejich vložení zpět záhy opět znečistí.

Zdroj obrázku: Freepik

Využijte mycí prostředky a pohlcovače pachů

Jestliže myjete lednici pravidelně, stačí vám na její umytí teplá voda s trochou octa nebo citronové šťávy (možno využít i kyselinu citronovou). Tyto látky působí zároveň i jako dezinfekce a udrží vaši lednici v naprosté čistotě výrazně déle než voda s běžným čisticím prostředkem.

Mohlo by vás zajímat:  Alobal zná každý, málokdo ho ale umí použít. Každá strana má svůj význam

Po umytí lednice ji pečlivě vysušte a zbavte všech zbytků mycího přípravku a vody. Zbytková voda v ledničce se rychle zkazí a opět přinese nepříjemný zápach. Nepříjemné vůně se zbavíte také použitím vhodného absorbéru pachů. Ten seženete buď ve specializovaných obchodech, nebo využijte domácí metody – jako přirozený pohlcovač pachů funguje například zrnková káva nebo plátky citronu.

Zdroj: https://www.aftermath.com/blog/bad-smells-in-the-fridge/
Přidat na Seznam.cz