S dobrým plánem je jarní úklid hračka

S dobrým plánem je jarní úklid hračka

Jarní paprsky slunce a stále delší a teplejší dny nám dávají motivaci osvěžit náš prostor. Slunce svítící do našich domovů často odhaluje špínu a prach, které byly dříve účinně zamaskované zimní aurou. Není však na co čekat a je lepší se rovnou pustit do velkého úklidu.

Plánování úklidu

Klíčem k úspěchu je přesné plánování úklidu, se kterým můžeme začít už dnes. Z tohoto důvodu si můžeme vytvořit plán nebo si stáhnout hotový vzor z internetu. Toto řešení nám umožní zařídit a zorganizovat úklid beze strachu, že na něco zapomeneme. Všechny činnosti stojí za to rozdělit do etap. Nemusíme uklidit celý dům za jeden den a můžeme zapojit celou rodinu, aby nám pomohla.

Mohlo by vás zajímat:  Skrvny od vína, barev nebo džusu na koberci vyčistíte i bez chemie a zdlouhavého drhnutí

Plán by měl sestávat ze seznamu úkolů. Stojí za to na začátku zapisovat pokoje, které vyžadují úklid, a přidat k nim konkrétní body. Dá se to udělat ve formě seznamu s položkami, ke kterým kreslíme tzv. zaškrtávací políčka nebo čtverce, díky tomu se neztratíme v pořádku a pohled na seznam věcí, které stále musíme udělat, nám umožňuje lépe uspořádat náš čas.

Zdroj obrázku: Freepik

Konkrétní pokoje

Kuchyně je obvykle nejvíce špinavé místo v domě, proto stojí za to zahájit jarní úklid právě tady. I když uklízíme kuchyni každý den, myjeme špinavé nádobí a otíráme špinavé desky, tato místnost vyžaduje čas od času důkladné umytí. Čištění kuchyně stojí za to začít utíráním horních částí skříněk a chladničky, aby se odstranil prach. Nezapomeňte na důkladné vyčištění dřezu, sporáku, trouby a chladničky. Tyto prostory je nejlepší čistit přípravkem i s přidáním octa kvůli dezinfekci.

Mohlo by vás zajímat:  Nenechte se vyjídat od mravenců. Kromě klasických metod zafunguje i chytrý telefon

Další neméně důležitou místností je koupelna. Kámen usazený v koupelně jde často obtížně vyčistit. Čištění nám zajisté zabere nejvíce času ve sprchovém koutě nebo vaně. Budeme na to potřebovat prostředek, který odstraní usazeniny kamene a mýdla. Nesmíme zapomínat na čištění prostoru kolem vany nebo kabiny a kontejnerů na kosmetiku. Speciální přesnost vyžaduje čištění toalety. Vyčištěná a vydezinfikovaná by měla byt nejen mísa, ale také toaletní sedátko a veškerý prostor okolo.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/house-cleaning/tips/spring-cleaning-guide/
Přidat na Seznam.cz