Utrit Prach

Prach je věčný nepřítel úklidu. Zkuste na něj tentokrát vyzrát

Prach, to je věc, se kterou bojuje každá domácnost, kancelář, restaurace i hotely. Prach se na nábytku, stěnách, obrazech a povlečení usazuje znovu a znovu a boj s ním připomíná boj s větrnými mlýny. Můžete vyzkoušet některé metody, díky kterým se prachu na delší čas zbavíte, ale stejně myslete na to, že je potřeba ho utírat častěji, než chceme.

Nábytek vydrží čistý možná několik hodin

Zná to každá žena v domácnosti – po utření prachu máte radost, že je uklizeno. Po několika hodinách ale můžete vidět, že na nábytku je znovu prach, který jste tak poctivě uklízeli. Jestli chcete na setření prachu používat hadřík, namočte ho předtím do vody a aviváže – díky ní se prach nebude usazovat tak rychle, jako kdybyste ho utřeli pouze vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Nejvyšší čas pustit se do jarního úklidu. Vše zvládnete v klidu s jediným účinným prostředkem
Zdroj obrázku: Pixabay

Glycerin si můžete koupit samostatně v lékárně nebo drogerii. Stačí přidat jednu lžičku do dvou litrů vody, promíchat a máte pomocníka proti prachu. Klidně ho přidejte také do směsi vody a octa, kterou běžně používáte na špinavá okna. Na prach vždy používejte měkký hadřík, nejlépe z mikrovláken. Zabráníte tak zamlžování zrcadel v koupelně vlivem horké vody.

Glycerin můžete použít k ošetření pokožky rukou

Pokud na úklid nepoužíváte rukavice, vaše pokožka bude velmi trpět. I tady pomůže glycerin, který můžete použít k ošetření rukou. Stačí ho přidat malé množství do krému na ruce, vmasírovat do rukou a budete mít vyhlazenou pokožku. Suchost zmizí během chvilky, navíc si ruce můžete mazat kdykoliv během dne.

Mohlo by vás zajímat:  Podzim přináší do bytového designu mnoho inspirace a nápadů
Zdroj obrázku: Freepik

Je důležité při úklidu myslet na místa, kde běžně prach neutíráte. Vlhký hadřík polijte kuchyňským olejem a umyjte tuk z kuchyňských skříní a digestoře. Olej rozpustí lepkavou vrstvu a skříňky poté umyjete pouze horkou vodou a hadříkem. Použít můžete také bělidlo nebo amoniak, který vás usazeného tuku snadno zbaví. Nezapomeňte s utírám prachu začít vždy od nejvyššího místa a postupovat směrem dolů.

Zdroj: https://www.coit.com/blog/general-home-cleaning/defeat-dust-10-tips-how-reduce-dust-your-home
Přidat na Seznam.cz