Zamiokulkas patří mezi oblíbené pokojovky. Aktivní uhlí podpoří růst a udrží rostlinu zdravou

Zamiokulkas patří mezi oblíbené pokojovky. Aktivní uhlí podpoří růst a udrží rostlinu zdravou

Zamiokulkasy jsou nenáročné pokojové rostliny, které ovšem také občas potřebují pomoci. I když na trhu existuje mnoho hotových přípravků, odborníci na pokojové rostliny doporučují vyzkoušet přirozenou přísadu, která bude fungovat na rostliny jako doping.

Požadavky rostliny

Zamiokulkas je velmi populární pokojová rostlina. Oceníte ji nejen pro její dekorativní funkci, ale také kvůli nízkým požadavkům na péči. Zamiokulkas nepotřebuje časté zavlažování ani komplikované ošetření. Je však dobré čas od času mu dodávat složky potřebné k vývoji, díky čemuž získá více energie pro růst a odvděčí se četnými pevnými listy.

Mohlo by vás zajímat:  Obyčejné mýdlo dokáže mnohem víc než jen umýt ruce. Těchto pět triků usnadní život

Obvykle dosahuje výšky asi metr. Je velmi odolný vůči suchu (akumuluje vodu v listech) a vysoké teplotě, proto je skvělý pro lidi, kteří často odcházejí nebo zapomenou na zalévání. Nejdůležitější požadavky zamiokulkasu zahrnují polopropustný, úrodný a písčitý substrát, zalévání jednou za dva týdny a polostinné místo daleko od přímého slunce.

Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní hnojivo

Někdy se zamiokulkas může navzdory správným podmínkám začít zhoršovat a přestat uvolňovat nové listy. Potom použijte kondicionér. Fungovat budou speciálně připravená přírodní hnojiva. Jedním z nich je hnojivo z aktivního uhlí. Jde o produkt, který má antibakteriální vlastnosti a bojuje proti chorobám rostlin.

Mohlo by vás zajímat:  Jakou péči poskytovat sprše? Postačí trocha kyselého a čistota bude zajištěna

Jediné, co stačí, je smíchat trochu uhlí s vodou a zalít rostlinu výslednou vodou. Jednu lžičku prášku lze také smíchat s vrchní vrstvou zeminy. Tato metoda bude skvělá, když si všimnete plísně v květináči. Kromě skutečnosti, že aktivní uhlí bojuje proti patogenům, rozpuštěné ve vodě se změkčí a bude mít pozitivní vliv na stav rostliny. Listy budou lesklé a odolné a zamiokulkas brzy uvolní spoustu nových.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/houseplants/zz-plant/caring-for-zz-plant.htm
Přidat na Seznam.cz