2148647500

„Zamčená místnost v bytě nás natolik znepokojila, že jsme to realitnímu makléři radši nepodepsali,“ přiznává Karel

Najít byt k pronájmu není nic jednoduchého. A když se objeví nějaký, který vypadá dobře, může se vyskytnout problém. S tím, že velikost bytu je úplně jiná. Nachází se v něm místnost, která je doslova zapovězená.

Hledali jsme pronájem, a když už jsme našli dokonalý byt, narazili jsme na zvláštní požadavek pronajímatele. Raději jsme odmítli. Možná je to normální, ale mě i mé přítelkyni to přišlo přinejmenším podivné. Snad ještě u krátkodobých pronájmů, takzvané sdílené ekonomiky, ale pokud hledám nemovitost k dlouhodobému bydlení, měla by být celá moje.

O jednu místnost větší

Našli jsme si na inzertním serveru byt 3+1, který nám vyhovoval vším. Velikostí, lokalitou, umístěním i vzhledem a stavem. I cena byla příznivá – nyní už možná víme proč. Domluvili jsme si s majitelem prohlídku a při ní jsme zjistili znepokojující věc. Byt nebyl 3+1, ale ve skutečnosti měl ještě o jednu místnost navíc. Ptali jsme se, co v ní je, ale na to nám majitel nechtěl odpovědět.

Mohlo by vás zajímat:  Tyhle žrouty energie má doma každý, málokdo se ale jejich používání vzdá

Místnost, kterou nesmíme používat

Mysleli jsme si, že se majitel spletl v počtech místností, ale nebylo to tak. Byt byl reálně 4+1, ale nám ho nabízel jako 3+1. To proto, že ona jedna místnost nám je zapovězena. Doslova nám řekl, že ji nesmíme používat. V tu chvíli nás to celkem znepokojilo a nechápali jsme, co si o tom myslet. Ihned jsme začali přemýšlet, jaký k tomu má důvod.

Prý tam má své věci

Majitel bytu nám řekl, že zde má své věci, které nemá kde uskladnit. Na to jsme mu oponovali, že si je může přesunout do sklepa, že ho nebudeme používat a raději uvítáme bydlení v celém bytě, ve všech místnostech. To prý ale nešlo. Po krátké domluvě jsme se s partnerkou rozhodli, že raději odmítneme.

Mohlo by vás zajímat:  Na některých místech se to bakteriemi jen hemží. Toaleta přitom nepatří k nejhorším

Ještě několik dní potom nám vrtalo hlavou, co by v dané místnosti jenom mohlo být. Skutečně pouze věci, nebo i něco, co chce majitel utajit? A co když bude potřebovat do té místnosti jít, to přijde k nám do bytu? Otázek bylo tolik, že jsme nakonec hledali jiný byt. A našli jsme. Sice nebyl tak ideální, ale byl celý náš. Někdy je zkrátka lepší neriskovat. Už jsme měli několik pronájmů a s něčím podobným jsme se nesetkali nikdy.

Zdroj: Emailový příspěvek, autorský text
Přidat na Seznam.cz