Březen je pro zahradu důležitý měsíc. Je čas na úklid a přípravu rostlin na sezónu

Jaro je období, kdy se zahradníci pouštějí do pilné práce na zahradách. Před výsadbou semen však musíte svoji zahradu dobře připravit na přicházející sezónu. Přinášíme vám několik užitečných rad, které při této přípravě určitě využijete.

Příprava pozemku

Začátek zahradničení by se měl uskutečnit před příchodem teplých dnů. Mnohé kroky by měly být provedeny dříve, než začnou růst první rostliny, a na začátku sezóny bychom se měli zaměřit na obnovení zahrady po zimě. Vyčistěte oblast od odpadu způsobeného větrem a listí. Také stojí za to prověřit zahradnické vybavení, že je připravené na novou sezónu. Ujistěte se, že nástroje nejsou pokryté rzí a můžete se na ně spolehnout.

Jsou-li teploty nízké, věnujte pozornost zahradnímu nábytku a dřevěným prvkům. Také dřevěnému vybavení, jako jsou lavičky nebo stoly. Nezapomeňte také zkontrolovat stav pergoly a podpěrných struktur pro rostliny. Za zmínku stojí také natření vrstvou ochranného prostředku na dřevo. V březnu by se měly ořezat ovocné a okrasné keře. Je dobrý čas rozprostřít kompost na květinových záhonech a prokypřit půdu.

Mohlo by vás zajímat:  Čedičová moučka dodá rostlinám sílu po celý rok. Jedinečné hnojivo je vyživí a ochrání
Zdroj obrázku: Freepik

Jarní výsadba

Březen je také vhodný čas pro výsadbu trvalek a okrasných keřů, jako jsou maliny nebo ostružiny. Protože mráz je v noci běžný, měli byste investovat pouze do rostlin odolných vůči mrazu. Období, během kterého bychom měli vysadit nejvíc rostlin, připadá na duben. Mrazy se vyskytují méně často a pokrytí sazenic by mělo chránit většinu z nich před poškozením.

Stojí za to na jaře vysadit magnolie, růže, břečťan a ovocné keře. Duben je také dobrý čas začít s lemováním listnatých stromů nebo výsadbou plodin do orné půdy. Dále je čas na výsev bylin, jako například petržele, kopru, kmínu, pažitky a koriandru. Můžete také začít vysazovat zeleninu jako hrášek, fazole, špenát, mrkev nebo brambory.

Zdroj: https://www.thompson-morgan.com/top-10-spring-garden-tips
Přidat na Seznam.cz