Myti Oken1

Vyvarujte se nejčastějších chyb při mytí oken. Uvidíte, že budou za chvíli dokonale čistá

Patří mytí oken k vašim nejméně oblíbeným činnostem, které provádíte pouze jednou do roka? Pokud je pro vás mytí oken práce na dlouhé hodiny a ještě ke všemu máte pocit, že se vám je nikdy nepodaří vyčistit úplně dokonale, je jasné, že pro vás tato činnost bude spíše za trest. Prozradíme vám, jakým způsobem čistit okna, aby se pro vás tahle povinnost stala pohodovým úkolem dne. Třeba se díky těmto způsobům odhodláte začít mýt okna při jarním i vánočním úklidu. Jak zní kouzlo na perfektně umytá okna za zlomek času, se dočtete zde.

Mohlo by vás zajímat:  Péče o pokojové rostliny v zimě: klíčovou roli hraje světlo a množství vody
Zdroj obrázku: Freepik

Šmouhy na okně

Šmouhy na okně patří k problémům, které nastávají i při obyčejném mytí oken. Pokud ale víte jak na ně, dokážete si s nimi hravě poradit. Pokud se perete právě s tímto problémem, vyzkoušejte kápnout při procesu mytí do vody pár kapek glycerinu a uvidíte, že šmouhy z oken zmizí jako lusknutím prstu. Okna budou čistá bez známek špíny a šmouh. Pokud nemáte po ruce glycerin, můžete použít i oloupanou cibuli, kterou nakrájíte na kostičky a vhodíte do vody.

Mohlo by vás zajímat:  Tipy pro úsporné a chutné vaření na plynovém sporáku

Okenní rámy

Pokud už se pustíte do umývání oken, neměli byste zapomínat na rámy, ve kterých se také nahromadí mnoho špíny. I ty je potřeba pravidelně čistit. Pokud myjete okenní rámy jen pomocí hadru, saponátu a několika kýblů vody, nemůže čištění nikdy dobře fungovat. Neustále jen měníte kýble vody a špína z rámů stejně dokonale nezmizí. Vezměte si raději na pomoc vysavač, díky kterému se zbavíte té největší špíny. Až budete mít rámy hubičkou vysavače perfektně vysáté, teprve si napusťte vlažnou vodu do kýble. Nalijte do vody trochu octa a věnujte se čištění rámu octovou vodou. Uvidíte, že takto se vám podaří okna mnohem dříve vyčistit a budou jen zářit čistotou.

Mohlo by vás zajímat:  Několik kroků udrží pavouky daleko od každého domova
Zdroj obrázku: Freepik

Kdy mýt okna

Pokud přemýšlíte, kdy je ta správná doba na mytí oken, měla by to být doba, kdy nemrzne a voda tak na oknech nebude zamrzat. Pokud bude sluníčko a přiměřené teplo, je to určitě bonus. Nebude vám vadit máčet si ruce v kýblu s vodou a navíc vám okna budou krásně a rychle schnout.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a32040/mistakes-cleaning-windows/
Přidat na Seznam.cz