Koupelnu je třeba čistit pravidelně, s několika pravidly to ale zvládnete levou zadní

Dnešní doba nabízí mnohem více prostředků k úklidu, než měly předchozí generace. Čisticí roboty, parní čističe a moderní mopy jsou velkými pomocníky, díky kterým máme úklid hotový za zlomek času. Existují ale místa, která přitahují prach a nečistoty více než jiná, jedná se hlavně o koupelnu.

Koupelně je třeba věnovat zvláštní pozornost

V koupelně se usazuje nejvíce bakterií a nečistot a je tedy nutné ji uklízet důkladněji než ostatní místnosti. Trávíme v ní mnoho času, základní každodenní hygiena je součástí každé rodiny. Jak se snadno zbavit vodního kamene ze sprchového koutu nebo toalety a jak rychle vyčistit vanu se dozvíte právě teď. Na sprchové kouty můžete použít speciální stěrky, je ale nutné ho čistit po každém použití, což může být někdy problém.

Zdroj obrázku: Pixabay

Nejdříve dejte veškerou kosmetiku, jako gely, šampony a houbičky do čisté misky. Vytřete všechna zákoutí a místa, která jsou těžko přístupná, a důkladně je vyčistěte. Můžete použít chemické prostředky nebo úplně obyčejný ocet, který společně s vodou nebo jedlou sodou dokáže velké zázraky. Pomůže vám starý štětec, se kterým se dostanete do každé spáry.

Mohlo by vás zajímat:  Varná konvice bude opět zářit čistotou. S vodním kamenem si poradí běžné potraviny

Jestli vám vadí ocet, pomůže jedlá soda nebo kyselina citronová

K vyčištění vnitřku vany nebo sprchového koutu můžete použít větší houbu, která ušetří váš čas. Vaničku vyčistěte hadříkem z mikrovlákna, který zabrání vzniku teček a skvrn. Nezapomeňte otřít také vnější část koutu, stačí jen hadřík namočený ve vodě s trochou octa. Na vanu použijte také měkké houby nebo kartáče, tvrdé by ji mohly poškrábat. I tady můžete použít vodu s octem a nechat chvíli působit, poté opláchnout vodou a vyleštit měkkým hadříkem.

Na baterie a sprchovou hlavici použijte roztok kyseliny citronové, a pokud máte odolné nečistoty, do roztoku namočte gázu a poté ji omotejte na baterii nebo hlavici. Po 15 minutách komponenty důkladně opláchněte a vytřete do sucha hadříkem z mikrovlákna. Toaletu snadno zbavíte vodního kamene tím, že smícháte ocet s jedlou sodou a nalijete do mísy. Přidat můžete i kyselinu citronovou. Nechte půl hodiny působit, poté zalijte velmi teplou vodou a vyčistěte vnitřek toalety.

Zdroj: https://www.mollymaid.com/practically-spotless/2013/january/10-steps-on-how-to-clean-a-bathroom-fast-and-eff/
Přidat na Seznam.cz