Bathroom 1872193 1280

Koupelnu je třeba čistit pravidelně, s několika pravidly to ale zvládnete levou zadní

Dnešní doba nabízí mnohem více prostředků k úklidu, než měly předchozí generace. Čisticí roboty, parní čističe a moderní mopy jsou velkými pomocníky, díky kterým máme úklid hotový za zlomek času. Existují ale místa, která přitahují prach a nečistoty více než jiná, jedná se hlavně o koupelnu.

Koupelně je třeba věnovat zvláštní pozornost

V koupelně se usazuje nejvíce bakterií a nečistot a je tedy nutné ji uklízet důkladněji než ostatní místnosti. Trávíme v ní mnoho času, základní každodenní hygiena je součástí každé rodiny. Jak se snadno zbavit vodního kamene ze sprchového koutu nebo toalety a jak rychle vyčistit vanu se dozvíte právě teď. Na sprchové kouty můžete použít speciální stěrky, je ale nutné ho čistit po každém použití, což může být někdy problém.

Mohlo by vás zajímat:  V parných dnech bývá doma k nevydržení. Nachystejte se na léto a ochlazujte správně vzduch
Zdroj obrázku: Pixabay

Nejdříve dejte veškerou kosmetiku, jako gely, šampony a houbičky do čisté misky. Vytřete všechna zákoutí a místa, která jsou těžko přístupná, a důkladně je vyčistěte. Můžete použít chemické prostředky nebo úplně obyčejný ocet, který společně s vodou nebo jedlou sodou dokáže velké zázraky. Pomůže vám starý štětec, se kterým se dostanete do každé spáry.

Jestli vám vadí ocet, pomůže jedlá soda nebo kyselina citronová

K vyčištění vnitřku vany nebo sprchového koutu můžete použít větší houbu, která ušetří váš čas. Vaničku vyčistěte hadříkem z mikrovlákna, který zabrání vzniku teček a skvrn. Nezapomeňte otřít také vnější část koutu, stačí jen hadřík namočený ve vodě s trochou octa. Na vanu použijte také měkké houby nebo kartáče, tvrdé by ji mohly poškrábat. I tady můžete použít vodu s octem a nechat chvíli působit, poté opláchnout vodou a vyleštit měkkým hadříkem.

Mohlo by vás zajímat:  Sražené prádlo není pohroma, pomůže dostatek vody, vlasová kosmetika a nezbytná lidská síla

Na baterie a sprchovou hlavici použijte roztok kyseliny citronové, a pokud máte odolné nečistoty, do roztoku namočte gázu a poté ji omotejte na baterii nebo hlavici. Po 15 minutách komponenty důkladně opláchněte a vytřete do sucha hadříkem z mikrovlákna. Toaletu snadno zbavíte vodního kamene tím, že smícháte ocet s jedlou sodou a nalijete do mísy. Přidat můžete i kyselinu citronovou. Nechte půl hodiny působit, poté zalijte velmi teplou vodou a vyčistěte vnitřek toalety.

Zdroj: https://www.mollymaid.com/practically-spotless/2013/january/10-steps-on-how-to-clean-a-bathroom-fast-and-eff/
Přidat na Seznam.cz