Všemocný citron je lék i pomocník v domácnosti. Po vhození do myčky zažijete změnu

Všemocný citron je lék i pomocník v domácnosti. Po vhození do myčky zažijete změnu

Citron patří mezi oblíbence při domácím ekologickém čištění. S jedlou sodou a octem dokážou téměř cokoli. Při čištění citronem vám navíc zůstane příjemně citrusová vůně. Tento oblíbený citrus můžete také využít při čištění myčky na nádobí. Může to znít překvapivě, toto zařízení ale potřebuje pro správnou funkci časté a důkladné čištění.

Moderní pomocník

Mnozí z nás si neumí představit každodenní fungování bez myčky nádobí. Nejenže šetří drahocenný čas, který ztrácíme při ručním mytí nádobí, ale také peníze – výzkum ukazuje, že při ručním mytí nádobí spotřebujeme až třikrát více vody. A co nahrazení chemických prostředků pro mytí nádobí přírodními a domácími produkty? Citron přichází na pomoc.

Mohlo by vás zajímat:  Čistý topinkovač během pár minut: výborná svačina už nemusí končit hodinou drhnutí

Citron je užitečný při domácím čištění. Díky svým antibakteriálním a dezinfekčním vlastnostem bude dobře fungovat při utírání desky po řezání masa. Často jej používáme také jako odpuzovač mravenců nebo se hodí jako vůně do skříně. Bude to také dobře fungovat při mytí nádobí v myčce.

Zdroj obrázku: Freepik

Příjemná vůně

Zbytky jídla hromadící se ve filtrech jsou často zdrojem nepříjemného zápachu. Základem je samozřejmě jejich pravidelné čištění a vyprazdňování. Je však třeba dodatečně zajistit, aby z myčky nádobí vycházelo pouze příjemné aroma. Pokud nám zůstane vymačkaná citrónová kůra, nemusí se házet do koše. Může být použita jako přírodní prostředek na mytí nádobí.

Mohlo by vás zajímat:  Žehlení předejde správné pověšení prádla nebo ledové kostky přidané do sušičky

Před zapnutím myčky nádobí stojí za to vložit slupku do nádoby na příbory. Špatný zápach ze zbytků jídla nahradí aroma citronu a sediment na příborech a kameni zmizí snáze a rychleji. Toto ošetření proto pomáhá nejen udržovat myčku hygienicky čistou, ale také osvěžit příbory a nádobí.

Zdroj: https://food-hacks.wonderhowto.com/how-to/trust-us-use-lemon-peel-when-loading-dishwasher-0162822/
Přidat na Seznam.cz