Digestor3

Vyčistěte svou kuchyň během pár okamžiků. Snadno si poradíte s mastnotou i ostatními nečistotami

Čištění kuchyně je vážné únavné, protože zde téměř každý den připravujeme jídlo pro celou rodinu. Zahrnuje to nejen čištění kuchyňské linky, skříněk, sporáku a trouby, ale také usazeniny na digestoři, ledničku – a to zvenku i zevnitř, skvrny na stěnách a další komponenty. Mastnota a nečistoty, které jsou zde usazeny, jsou velkou výzvou. Podle osvědčených způsobů si s nimi ale můžete snadno a rychle poradit.

Trouba a sporák

Čištění trouby je noční můrou hospodyněk, obzvláště když je špína již dobře usazená. Použijte k tomu kartáček na zuby, kterým se dostanete i do těch nejmenších štěrbin. Kolem hořáků použijte směs octa a bitartrátu draselného. Nebo horké vody a octa v poměru 1 : 1. Rošt trouby ponořte do vody s trochou prostředku na nádobí a asi po 5 minutách očistěte vlhkým hadříkem.

Mohlo by vás zajímat:  Čištění připáleného hrnce usnadní jedlá soda a ocet
Zdroj obrázku: Freepik

Lednička

Každému se někdy stane, že v lednici nechá jídlo déle, než je jeho trvanlivost. To může způsobit nepříjemný zápach přítomný i poté, co jste se dané potraviny zbavili. Proto je vhodné lednici pravidelně čistit. Odpojte zařízení z elektřiny a vyjměte všechny police a zásuvky. Vnitřek lednice umyjte vodou s trochou sody nebo mycího prostředku. Použít můžete také 3 lžíce octa na 1 litr vody. Poté ještě jednou omyjte, tentokrát ale jen vodou. Zásuvky a police umyjte ve dřezu vodou smíchanou s mycím prostředkem nebo octem. Nezapomeňte vyčistit těsnění dveří a kliku. Trocha kypřicího prášku do pečiva nasypaná na talířek a vložená do lednice odstraní nepříjemný zápach.

Mohlo by vás zajímat:  Mlsání bez výčitek: domácí sušené švestky si zachovají šťavnatost i důležité vitamíny
Zdroj obrázku: Freepik

Digestoř

Filtr digestoře ponořte do horké vody smíchané s jedlou sodou. Asi za čtvrt hodiny jej opláchněte v čisté horké vodě. Tuk na ostatních částech digestoře můžete odstranit olivovým olejem – jednoduše jej nalijte na hadřík z mikrovlákna namočený v teplé vodě a nečistotu vydrhněte. Nechte několik minut působit a poté otřete papírovým ručníkem.

Zdroj: https://www.thespruce.com/clean-the-kitchen-in-15-minutes-1900092
Přidat na Seznam.cz