Wash Floor Mop Concept Cleaning

Krásné a nadčasové, to jsou parkety. Čistí se lehce, ale snadno se také zničí

Laminátové podlahy jsou dnes velmi oblíbené, protože nejsou drahé, vypadají dobře a také se velmi snadno udržují v čistotě. Jak ale takové panely co nejlépe vyčistit? Existuje několik triků, o které se s vámi podělíme.

Hlavní roli hraje dobře vyždímaný hadr nebo mop

Přebytečná voda, která v hadru zůstane, může způsobit plesnivění nebo dokonce delaminaci, parkety se mohou různě zkroutit a přestanou pasovat do ostatních panelů. Důležité je také používat jen takové čisticí prostředky, které jsou vhodné právě na tento druh podlahy. Speciální prostředky je nutné nejdříve zředit s vodou a hadr důkladně vyždímat. Dnes už neplatí „co je mokré, to je čisté“.

Mohlo by vás zajímat:  Na každý druh podlahy existuje domácí prostředek, který ji šetrně a účinně vyčistí

Pokud na panelech objevíte menší nečistoty, stačí je jen setřít měkkým hadříkem, který před tím jen malinko navlhčete. Podlaha by nikdy neměla být mokrá, protože by mohla dlouhou dobu schnout. Nejlepšími prostředky na mytí podlahy budou ty, které najdete doma nebo si je sami vyrobíte.

Zdroj obrázku: Freepik

Jestli chcete čistou podlahu, zkuste použít ocet

Bakterií, skvrn a různých šmouh se snadno zbavíte pomocí octa. Zde ale nebudete potřebovat horkou vodu, kterou určitě při mytí podlahy používáte. Jednu lžíci octa smíchejte v litru studené vody a máte připravený prostředek na čištění nejen podlah. Panely tak snadno vyčistíte a udržíte je lesklé a čisté delší dobu. Jaké další tipy můžete použít?

Mohlo by vás zajímat:  Parkety a dřevěná podlaha jsou nadčasové, o jejich krásný vzhled je ale nutné pečovat

Než podlahu položíte na betonový základ, můžete ji ještě předtím ošetřit, například proti škrábancům, které se objeví rychle, pokud máte malé děti nebo zvířata. Ochráníte tak podlahu na delší dobu a bude se vám snadněji čistit. Zapomeňte na agresivní čisticí prostředky – pokud to přeženete s množstvím, můžete tím podlaze naopak uškodit. Může ztratit původní lesk nebo dokonce barvu. Nechte si při koupi prostředku poradit od odborníků, u kterých jste panely zakoupili.

Zdroj: https://blog.hss.com/how-to-make-your-parquet-floors-look-as-good-as-new/
Přidat na Seznam.cz