White 2563976 1280

Mytí oken má svá pravidla. Jedině jejich dodržováním se efektivně zbavíte všech šmouh

Čištění oken není oblíbená činnost nikoho z nás. Skvrny na oknech často znamenají, že strávíme nad mytím okem spoustu času, který můžete věnovat něčemu jinému. Existují osvědčené metody, které zajistí, že na oknech nezůstanou žádné pruhy. Okna můžete umýt pomocí glycerinu nebo pracího prostředku.

Použít můžete také čisticí prostředky, které si vyrobíte doma

Pokud chcete okna vyčistit efektivně a rychle, musíte si činnost předem naplánovat. Nemyjte okna, pokud venku svítí slunce. Ztěžuje to čištění, sluneční paprsky mohou zářit do očí a budete hůře špínu vidět. Okna na slunci ale rychleji schnou, což může způsobit právě nevzhledné pruhy. Okna myjte během oblačného počasí, ale nesmí pršet. Postupujte podle pořadí – nejdříve umyjte okenní rámy a poté tabule. Nejdříve je vezměte mokrou houbou, poté osušte a vyleštěte.

Mohlo by vás zajímat:  Drahé a neefektivní čistící prostředky s přehledem nahradí ty doma vyrobené
Zdroj obrázku: Pixabay

Na trhu najdete mnoho prostředků na čištění oken. Tyto prostředky ale obsahují chemické látky, a některé ani nezvládnou silné nečistoty na oknech. Mohou zanechávat šmouhy. Proti nim můžete bojovat pomocí glycerinu nebo aviváže. Můžete smíchat také prostředek na mytí nádobí a vodu. Směs účinně odstraní mastnotu a hrubé nečistoty a nezanechává stopy. Na otření oken použijte utěrky z mikrovlákna, které dobře absorbují vlhkost.

Můžete vyzkoušet přírodní čističe oken

Jsou levné, ekologické a hlavně fungují. Naše babičky používaly na mytí oken ocet. Ten smíchejte s vodou v poměru 1 : 1. Můžete přidat lžičku kyseliny citronové, abyste zabránili tomu, že bude ocet cítit. Ta bude fungovat dobře sama smíchaná s vodou. Díky této směsi budou vaše okna zářit.

Mohlo by vás zajímat:  Škrábance na nábytku lze snadno opravit svépomocí, bude jako nový

Začněte okenními rámy a parapety. Stačí je vyčistit houbou namočenou ve vodě a prostředku na mytí nádobí. Poté očistěte do sucha. Operaci provádějte shora dolů. Následně se vrhněte na samotná okna. Mokré, umyté sklo je nutné okamžitě otřít do sucha hadříkem z mikrovlákna nebo kvalitními papírovými ručníky, které po sobě nebudou zanechávat žádné stopy. Nakonec okna vyleštěte. Můžete použít staré noviny, srolované do koule.

Zdroj: https://www.bobvila.com/articles/how-to-clean-windows/
Přidat na Seznam.cz