Vyčistit kuchyňské spotřebiče stojí hodně času a úsilí. Poznejte triky, se kterými to bude hračka
V kuchyni pracujeme každý den. Připálené hrnce, sediment na digestoři nebo páchnoucí lednička jsou častý problém. Mohou se dokonce objevit také mastné skvrny na stěnách. Těžké je vyčistit i mikrovlnnou troubu. Čištění kuchyně se může zdát jako náročný úkol, ale pomocí jednoduchých triků a s použitím domácích prostředků budete mít hotovo rychle.
Jestli chcete vyčistit troubu, použijte ocet nebo borax
Ocet nebo borax jsou nenahraditelnými pomocníky při čištění kuchyně. Jestli nevíte, jak se zbavit mastných nečistot z trouby, smíchejte borax s vodou a k čištění použijte starý zubní kartáček, se kterým se dostanete i do těžko přístupných míst. K čištění ale můžete použít také ocet, který smíchejte s horkou vodou. Rošt z trouby můžete namočit do vody s trochou mycího prostředku.
Lednička je spotřebič, který pomáhá uchovávat potraviny v chladu. Může se ale stát, že do ní něco vyteče a bude zapáchat. I tady může pomoci ocet, které dezinfikuje povrchy a zbaví ledničku nepříjemného zápachu. Použít v tomto případě můžete i jedlou sodu v kombinaci s vodou. Zásuvky a police můžete umýt ve dřezu.
Digestoř patří mezi nejvíce znečištěné spotřebiče v kuchyni
Každodenním vařením se do odsavače par dostávají výpary ze smažení nebo vaření, které mohou vytvořit velmi silnou vrstvu nečistot, které se těžko odstraňují. Přivolejte si tak na pomoc prostředky, jako je jedlá soda nebo ocet. S jejich pomocí odstraníte zaschlou mastnotu a zabráníte tomu, že se bude znovu usazovat.
Kávovar je další spotřebič, který se často v kuchyni používá. Nejdříve vyčistěte filtr pomocí vody a octa. Směs nalijte do komory na vodu a spusťte vaření. Nakonec opláchněte zbytky nečistot spuštěním přístroje a přidejte do něj čistou vodu. Snadno vyčistíte také toastovač nebo topinkovač. Nezapomeňte vždy přístroje odpojit od elektřiny.
Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/house-cleaning/tips/how-to-clean-appliances/