Skořice provoní den i našim rostlinám. Vypořádá se se škůdci i plísní v substrátu

Skořice provoní den i našim rostlinám. Vypořádá se se škůdci i plísní v substrátu

V péči o rostliny v květináčích se stále častěji obracíme k přírodním přípravkům. Tyto produkty jsou mnohem levnější než ty zakoupené v obchodě a mnohdy mají i rychlejší účinek. Většinu těchto pomocníků máme doma v kuchyni. První důležitý produkt, který pomůže v péči o květiny, je skořice. Mletou skořici si většina z nás spojí s jablečným koláčem nebo štrúdlem. Má ale všestranné využití, tudíž se hodí i jako pomocník v péči o květiny. Skořice má silné zakořeňovací účinky.

Jedinečné vlastnosti skořice

Vlastnosti skořice jsou dány především jejím velmi rozmanitým složením. Obsahuje řadu účinných látek. Koření je uznáváno nejen pro svou charakteristickou chuť a vůni, ale také pro své protiplísňové vlastnosti a schopnost potlačovat množení roztočů a virů. Diterpeny, které skořice obsahuje, působí jako silný insekticid a díky tomu chrání rostliny před dalším napadením škůdci.

Mohlo by vás zajímat:  Proti nadměrné vlhkosti v bytě můžeme bojovat přírodními produkty a dostatečným větráním
Zdroj obrázku: Freepik

Mletá skořice zbaví rostlinu plísně

Skořice umožňuje se rychle a účinně zbavit plísně v květináčích. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších a nejuznávanějších metod. Toto oblíbené koření prostě dokáže zázraky. Skořice má blahodárné účinky, za kterými stojí její antibakteriální a protiplísňové vlastnosti. Půdu v květináči stačí dostatečně posypat mletou skořicí. Tento postup opakujte čtrnáct dní, aby se zabránilo opětovnému výskytu plísně.

Přírodní prostředek na zakořenění

Pokud plánujete domácí množení rostlin z různých řízků, můžete použít mletou skořici jako přírodní zakořeňovací prostředek. Pro přípravu speciálního roztoku, který podpoří rychlejší zakořenění, použijte produkty, které máte doma. Aspirin i mletá skořice se pro tento účel skvěle hodí. Obě složky mají povzbuzující účinek a zároveň snižují nebezpečí kontaminace vody. Pokud chcete, aby se vaše sazenička rychleji ujala, naneste na místo řezu mletou skořici a opatrně ji vložte do květináče.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/info/using-cinnamon-on-plants.htm
Přidat na Seznam.cz