V každé lékárnicečce je schovaný prostředek, který se postará o krásu celého domova

Peroxid vodíku je vhodné mít v každé domácnosti. Pomůže nejen když máte otevřenou ránu na pokožce, ale usnadní čištění a odstraní nežádoucí skvrny. Dokonce je velkým pomocníkem při čištění zubů a nehtů. Pojďme si podrobně popsat jeho vlastnosti, které užijete v celé domácnosti.

Peroxid vodíku může zničit plísně, dokonce pomůže odstranit pachy

Peroxid vodíku si hravě poradí například se skvrnami od plísně. Tmavé stopy plísně ve vaně nebo ve spárách mezi kachličkami nejenže nevypadají hezky, ale zároveň jsou škodlivé pro naše zdraví. Plíseň se může šířit vzduchem a dostat se snadno do jiných místností. Peroxid nalijte na skvrny, nechte půl hodiny působit a následně plíseň z povrchu seškrábněte. Místo otřete dosucha a proces můžete opakovat, dokud nebude plíseň pryč.

Peroxid snadno odstraní pachy, například po kočičím značkování. Oblast nastříkejte peroxidem vodíku, nechte zaschnout a je hotovo. Nepříjemný zápach bude odstraněn. Jestli tak chcete učinit na koberci nebo čalounění, je vhodné nejdříve peroxid vyzkoušet na menší ploše, aby nedošlo k zabarvení nebo blednutí barev.

Mohlo by vás zajímat:  Vazelína pro krásu i zdraví: možnosti jejího využití potěší každého
Zdroj obrázku: Freepik

Peroxid si poradí také s odtoky ve dřezu nebo vaně

K obnově ucpaného odtoku vám bude stačit pouze jedlá soda a peroxid vodíku. Nasypte do půl hrnku jedlou sodu, přidejte stejné množství peroxidu, nalijte do odtoku a nechte alespoň půl hodiny působit. Následně do odtoku nalijte litr horké vody a máte hotovo. Peroxid také nahradí odstraňovače skvrn.

Zbavíte se tak krve, potu nebo vína. Snadno dezinfikuje kartáčky, stačí ho nalít do sklenice a namočit kartáčky štětinkami dolů. Nechte působit nejlépe celou noc, ráno pak kartáček nemusíte ani oplachovat. Pokud ho smícháte se zubní pastou, získáte prostředek, díky kterému budete mít zuby krásně čisté. Jeho hlavní devízou je ale čištění malých ranek, které si doma přivodíte.

Zdroj: https://www.thespruce.com/hydrogen-peroxide-uses-home-4174809
Přidat na Seznam.cz