Cisteni Trouby1

Vyčistěte troubu rychle a bez námahy. Na osvědčené domácí prostředky se můžete spolehnout

Čištění trouby není pro nikoho oblíbenou činností. Pokud je navíc dlouho špinavá, nečistoty a mastnota se usadí a jen těžko je lze dostat dolů. Kolikrát musíte použít přípravky, které jsou nejen plné chemie, ale navíc se těžko odstraňuje jejich zápach v bytě. Proto raději vyzkoušejte některé domácí metody a do obchodu zavítejte, až když budete opravdu zoufalí a nebude nic fungovat.

Troubu vyčistěte důkladně po každém použití

Je lepší troubě věnovat pět minut času pokaždé, kdy ji použijete, než jednou za měsíc u ní sedět dlouhé dvě hodiny a škrábáním odstraňovat zaschlou špínu a další nečistoty. A jestli se čištění věnujete pravidelně, určitě vás nemůže mastnota zaskočit. I silnou nečistotu můžete odstranit pomocí jedlé sody a octa. Smíchejte je v poměru 1 : 1, namočte hadřík nebo houbu a vyčistěte nejhorší místa v troubě.

Mohlo by vás zajímat:  Udělejte si z úklidu zábavu a budete se na něj těšit
Zdroj obrázku: Freepik

Nechte uvnitř alespoň hodinu působit a poté vytřete vlhkým hadříkem, abyste odstranili mastnotu. Nakonec použijete ještě suchý hadřík, kterým troubu dokonale dočistíte. Je tu tip i pro ty, kteří nechtějí mít s čištěním žádnou práci. Nalijte půl skleničky octa a dvě sklenice vody do čistého pekáče. Takto dejte do trouby a nastavte ji na 180 stupňů na horký vzduch. Půl hodiny nechte běžet, poté vypněte troubu a počkejte, až vychladne. Nakonec ji vyčistěte měkkým hadříkem.

Zkusit můžete i citronovou šťávu

Stejně jako ocet ji můžete nalít do misky nebo pekáčku a vložit do trouby. Prázdnou troubu zapněte na 160 stupňů, zavřete a vyčkejte asi 15 minut. Když je po časovém limitu, troubu neotvírejte, ale počkejte, až pára rozpustí mastnotu, kterou pak hadříkem lépe setřete. Trouba by neměla vychladnout, protože houba nebo hadřík si s nečistotami poradí lépe, když bude ještě vlažná.

Mohlo by vás zajímat:  Se správnou péčí budou koberce stále krásné. Na přípravky plné chemie ale zapomeňte
Zdroj obrázku: Freepik

Na sklo trouby můžete použít prášek do pečiva. Smíchejte ho s vodou, aby vznikla hustá pasta. Naneste pomocí hadříku na dvířka, rozetřete a nechte půl hodiny působit. Pokud uvidíte, že se nic neděje, můžete nechat klidně déle. Nakonec sklo vyčistěte houbičkou a vlhkým hadříkem setřete veškeré nečistoty.

Zdroj: https://brendid.com/worlds-best-oven-cleaner-8-homemade-natural-oven-cleaners-tested/
Přidat na Seznam.cz