Tap 791172 1920[1]

Tyto potraviny do dřezu nikdy neházejte! Mohou ucpat odpad a způsobit kalamitu

Stačí malá chyba při přípravě oběda nebo večeře a může se stát, že si dřez ucpete potravinou, která v něm nemá co dělat. V některých případech je nutné zavolat instalatéra, ale lepší bude vědět, které potraviny by se do dřezu neměly vůbec dostat a jak si poradit s případnými nečistotami v něm.

Dávejte si pozor, aby do odpadu nezapadla těstovina nebo kousek rýže

Těstoviny jsou oblíbenou přílohou snad ve všech domácnostech. Rýže i těstoviny bobtnají, když se dostanou do vody, a proto může být velký problém, pokud spadnou do odpadu. Mohou ucpat celé potrubní. Pomoci si můžete sítkem, které patří přímo do odtoku a zabrání tomu, aby se v něm potraviny usazovaly.

Mohlo by vás zajímat:  O kvalitě vajec řekne vše kód na balení. Domácí produkt je nejlepší variantou
Zdroj obrázku: Pixabay

Do dřezu rozhodně nepatří žádný tuk, například ze smaženého masa. Ten byste v ideálním případě měli slít do plastové lahve a poté vyhodit do speciálních kontejnerů, které dnes najdete v každé obci. Pokud jste přeci jen tuk do dřezu vylili, nalijte na něj ještě vroucí vodu, ocet a jedlou sodu. Tím zabráníte ucpání a vyhnete se zásahu instalatéra.

Kávová sedlina nebo vaječné skořápky patří do koše, nikoli do dřezu

Možná nikoho takového neznáte, ale existují případy, kdy lidé do dřezu hází například léky. Kávová sedlina také do odpadu nepatří, protože ji můžete využít ještě jako hnojivo pro rostliny nebo ji vysypat na kompost. Rozhodně ji ale nedávejte do dřezu, který může snadno ucpat. Stejně tak skořápky od vajec. Ty si můžete nadrtit a použít je jako další krmení pro slepice, ale rozhodně nepatří do dřezu nebo umyvadla.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí prostředky lze využít pro úklid celého domova
Zdroj obrázku: Freepik

Mouka je sice sypká, ale také nepatří do dřezu. V kombinaci s vodou se totiž vytvoří lepkavá hmota, která ucpe potrubí. Jako první pomoc může znovu působit ocet s jedlou sodou, ale pokud jste ji do odpadu nasypali hodně, pomůže jenom šikovný instalatér. Dřez nesnese také vláknitou zeleninu. Zbytky takových rostlin mohou odpad snadno ucpat.

Zdroj: https://www.greenplanetplumbing.com.au/what-shouldnt-go-down-your-kitchen-sink/
Přidat na Seznam.cz