Koberec znovu jako nový: jedlá soda a sůl jsou nejlepší domácí prostředky

Koberec znovu jako nový: jedlá soda a sůl jsou nejlepší domácí prostředky

Koberec nejen vylepšuje vzhled místnosti, ale také chrání podlahu před poškozením. Po letech používání však samotné vysávání nestačí k tomu, aby vypadal hezky a uklizený. Nemusíte však utrácet peníze za služby společností zabývajících se čištěním koberců, protože jej můžete do dokonalého stavu přivést i vy sami.

Neumírající móda

Každých pár let se objevují nové trendy týkající se dekorace bytů, ale móda koberců nepřechází. Preference spotřebitelů týkající se vzorů, barev, struktury nebo tvaru koberců se samozřejmě mění, ale stále jsou jednou z priorit, pokud jde o vybavení interiéru domu. Kvalitní koberec může sloužit mnoho let za předpokladu, že se o něj náležitě postaráme. Vyžaduje jednou za čas důkladné čištění, které ho zbaví nečistot a prachu nahromaděného ve vláknech.

Mohlo by vás zajímat:  Úrodu jablek je třeba správně uskladnit. Pak vydrží celou zimu bez poškození a plná chuti

Nejprve musíte pamatovat na to, že koberec mohou poškodit silné detergenty, zejména při aplikaci na jemná vlákna. Účinným a bezpečným způsobem, jak obnovit vzhled koberce, je použití produktu, za který nezaplatíme více než pár korun. Mluvíme samozřejmě o spolehlivé jedlé sodě, kterou vždy stojí za to mít doma.

Zdroj obrázku: Freepik

Nápomocná jedlá soda

Čištění pomocí sody je velmi jednoduché a nevyžaduje mnoho úsilí. Sodu stačí důkladně nanést po celém povrchu koberce tak, aby hluboce pronikla do vláken. Koberec necháme působit několik hodin, vyhýbáme se chůzi po něm. Nakonec koberec důkladně vysajeme. Takový postup způsobí, že koberec bude nejen čistý, ale také se díky vlastnostem sody zbavíme nepříjemného zápachu.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavte svou lednici nepříjemného zápachu. Ty nejlepší metody ji zanechají svěží i bez zbytečné chemie

Dalším, ale stejně účinným způsobem čištění koberce je příprava speciální směsi. A v tomto případě pravděpodobně máte potřebné ingredience v kuchyňské skříňce. Nalijte do misky 250 ml octa, 500 ml vody a přidejte dvě polévkové lžíce stolní soli. Důkladně promíchejte a nalijte do láhve s rozprašovačem. Koberec důkladně nastříkejte a nechte jej vyschnout a poté vysajte.

Zdroj: https://www.armandhammer.com/articles/how-to-clean-carpet-with-baking-soda
Přidat na Seznam.cz