Pure Water Boils Electric Kettle Table Kitchen

Vodní kámen v rychlovarné konvici vyčistí kyselina citronová nebo jedlá soda

Rychlovarná konvice je spotřebič, se kterým se většina z nás běžně potkává ať už doma, či třeba na pracovišti. Stejně jako u každého jiného zařízení je i pro její správné fungování nutná pravidelná údržba. Zbavíme ji jak nečistot, tak i vodního kamene. Jaké prostředky ale použít? A na co si při čištění dávat pozor? To a ještě více se dozvíte v dnešním článku.

V čem se skrývá hrozba vodního kamene

Vodní kámen vzniká usazováním minerálů, které jsou ve vodě z kohoutku běžně obsažené. Samotný vodní kámen by nám neměl nijak škodit, ale vypadá nevzhledně a navíc může být pozvánkou pro bakterie a nečistoty. Také může ovlivňovat správné fungování spotřebiče a může až zavinit jeho zničení. Vždy je tak dobré konvici jednou za čas odvápnit. A jak na to?

Mohlo by vás zajímat:  K vánočním svátkům patří hodování a nákupní horečka. Dejte si letos pohov, poděkuje vám nejen peněženka
Zdroj obrázku: Freepik

Kouzlo kyseliny citronové

Kyselina citronová je v podstatě zázrak, co se úklidu týče. Dokáže například vodní kámen skvěle odstraňovat. Stačí jeden balíček nasypat do konvice s vodou a nechat vyvařit. Poté ale nezapomeňte nádobu dobře opláchnout a ideálně provařit ještě čistou vodou. Kyselina citronová má navíc i antibakteriální účinky, takže konvici i spolehlivě vydezinfikuje.

Stejná směs jde bez problému použít i na vnějšek rychlovarné konvice. Dejte si ale pozor, aby na určité materiály nepůsobila příliš silně. Vždy si tedy radši dohledejte potřebné informace o konkrétním produktu.

Mohlo by vás zajímat:  Milovníci vaření jistě ocení řadu kulinářských triků, které kuchtění usnadní a vylepší

Vyšší kalibr v podobě jedlé sody

Jedlá soda je doporučována na použití u větších nečistot, které se vám odstranit opravdu nedaří. Má totiž mírně abrazivní účinek. Sodu stačí nasypat do rychlovarné konvice naplněné vodou a nechat působit asi patnáct minut. Rychlovarnou konvici ale v žádném případě nepouštějte. Soda by mohla spotřebič nenávratně poškodit. Po uplynulé době konvici vyčistěte a pořádně od sody opláchněte.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/a40707243/how-to-clean-electric-kettle/
Přidat na Seznam.cz