Landlord Opened Door With Pending Key Home Selling Ideas Home Mortgage

Klíč ponechaný v zamčených dveřích před zloději neochrání

Ochrana osobního majetku je zájmem každého člověka. Možnosti zabezpečení jsou daleko vyšší, než tomu bývalo dříve. Průměrný člověk dnes vlastní tolik věcí, že je nutné zajistit jejich zabezpečení. Většinu věcí, ale také peněz a osobních dokumentů máme ukrytých v domácnosti, ve které žijeme. Pro zvýšení bezpečnosti můžeme domácnost vybavit kamerami nebo dalšími zabezpečovacími zařízeními či prostředky. Někoho by napadlo, že vložený klíč v zámku je dobrý nápad, ale nenechte se nachytat. Ve skutečnosti vložený klíč v zámku zlodějům usnadní práci.

Mohlo by vás zajímat:  Díky švédskému patentu orchideje znovu rozkvetou. Několik dní ve vodě květiny probudí

Klíč v zámku

Patříte k těm, co po příchodu domů strčí automaticky klíč do zámku? Nebo spíše k těm, co klíče do zámku vkládají před spánkem? Nedělejte to, tento způsob ochrany vás totiž před cizím vniknutím neochrání. Možná si racionálně říkáte, že to není možné. Když si zabouchnete klíče a chcete si odemknout náhradním zvenčí, tak to nejde. Jak je tedy možné, že zloděj může a navíc snadno?

Zdroj obrázku: Freepik

Iluze ochrany

Zamčené dveře působí jako slušná ochrana proti vniknutí. Bohužel v rukou někoho ostříleného se nejedná o překážku. Většina zámků funguje na jednoduchém principu výrazných tvarů a do sebe zapadajících jazýčků. Proto lze klíčem snadno otáčet celý mechanismus.

Mohlo by vás zajímat:  Na co se soustředit při výběru správné zahradní židle?

Tím, že ponecháte klíč v zámku, způsobíte, že mechanismus zůstane odemčený. Toho rádi využijí ostřílení zloději, kteří o tom vědí. Těm pak stačí pouhý drátek, aby vnikli dovnitř skrz uzamčené dveře s klíčem uvnitř.

Zablokujte mechanismus

Necítíte se bez klíčů v zámku v bezpečí? Zkuste jednu menší změnu. Klíč v zámku nezasunujte do konce, místo toho jej mírně povytáhněte. Tímto způsobem zablokujete mechanismus, který se tak stane náročnějším na prolomení. Kdo má možnost zablokovat dveře pomocí řetězu, ať tak vykoná. Případný hluk může vzbudit vás nebo sousedy. Existuje tak větší šance, že to zloděj vzdá, právě ze strachu z možného odhalení.

Mohlo by vás zajímat:  Stavíte dům? Vyberte si krásnou a odolnou střechu pro celou generaci

Vyplatí se také investovat do zabezpečovacích kamer nebo dalších bezpečnostních systémů.

Zdroj: https://foreignpolicyi.org/keeping-key-in-door-lock/
Přidat na Seznam.cz