Zubní pasta pomůže opravit škrábanec na displeji, využití najde i v domácí lékárničce

Zubní pasta pomůže opravit škrábanec na displeji, využití najde i v domácí lékárničce

Zubní pasta může být všestranným a levným řešením mnoha běžných problémů – od čištění stříbrných příborů až po odstraňování odolných skvrn. Pojďme si projít nejzajímavější způsoby využití, které vám možná ulehčí život a nezruinují peněženku.

Odstraňte škrábance z obrazovky telefonu

V době dotykových telefonů s velkými displeji se bez škrábanců zkrátka neobejdeme. Rozhodně se tak hodí zubní pasta v domácnosti. Jak? Pokud máte na displeji telefonu škrábanec, zubní pasta vám ho pomůže odstranit. Abrazivní vlastnosti, které normálně využíváme pro čištění nečistot na povrchu zubů, totiž mohou pomoci škrábanec vyleštit a telefon bude vypadat jako nový. Vyzkoušejte tento postup:

  • Na měkký hadřík naneste malé množství zubní pasty.
  • Jemně pastu vetřete do škrábance a lehce leštěte.
  • Postup opakujte, dokud škrábanec nebude pryč.
Mohlo by vás zajímat:  Netrapte se mytím koupelny celý den. Díky šikovným trikům bude během chvíle zářivě čistá

Tato metoda nejlépe funguje na mělké škrábance. Dávejte také pozor na sílu samotného leštění a hrubost zubní pasty, ať si škrábanců na displeji nenaděláte více. V případě hlubších škrábanců raději vyrazte do profesionální opravny, zubní pasta na vše zkrátka nestačí.

Zdroj obrázku: Freepik

Zbavte se modřin nebo posilněte nehty

Možnosti využití zubní pasty na těle nekončí jen u zubů, jak by se mohlo na první pohled zdát. Máte modřiny? Vyzkoušejte na ně nanést tenkou vrstvu mentolové pasty a zalepit náplastí, případně omotat obvazem – do rána bude modřina pryč. Zubní pasta v domácnosti se hodí také na nehty. Ty mají totiž podobné složení jako zuby a pasta jim může dodat sílu i lesk. Zkuste proto vzít starý zubní kartáček a vyčistit si malým množstvím pasty také nehty.

Mohlo by vás zajímat:  Osvojte si 4 jednoduché triky v kuchyni a šetřete každý den peněženku i životní prostředí

Odstraňte odolné skvrny

V neposlední řadě může být zubní pasta účinným odstraňovačem skvrn na oblečení a kobercích. Naneste malé množství zubní pasty na skvrnu a rozetřete ji měkkým hadříkem. Nechte ji několik minut působit, poté opláchněte vodou a vyperte jako obvykle. Zubní pasta pomůže skvrnu odstranit a zanechá tkaniny svěží a čisté.

Zdroj: https://www.thespruce.com/ways-to-use-toothpaste-for-cleaning-4160076
Přidat na Seznam.cz