Vodní kámen v konvici potřebuje pořádně vyčistit. Osvědčení pomocníci s ním zatočí
Ve většině domácností se v České republice setkáváme s až nepřiměřeně tvrdou vodou. To s sebou přináší mnohé důsledky, kterými mohou být kožní problémy a mimo jiné také vodní kámen, který se usazuje snad úplně všude v domácnosti. My se v tomto článku zaměříme speciálně na odstranění vodního kamene utvořeného v konvici. Je totiž velmi nepříjemné, když vám při pití oblíbené kávy či oblíbeného čaje skřípe mezi zuby vodní kámen uvolněný z konvice. Jakými způsoby je možné s ním zatočit?
Ocet
Ocet je jedním z nejznámějších a nejpoužívanějších způsobů na vodní kámen obecně. Je také velmi účinný. Jen si u konvice musíte dát pozor, abyste do konve nenalili příliš mnoho octa. Ocet má nižší bod varu než voda a mohl by vám z konve vytéct. Do jedné konve nalijte sklenici a půl octa a sklenici vody. Roztok uvařte stejně, jako kdybyste si zalévali čaj. Z konve jej ale hned nevylévejte. Uvařený roztok nechte nejprve hodinu pracovat, teprve pak ho vylijte do odpadu. Vodní kámen se uvolní a všechen ho vylijete spolu s roztokem octa a vody. Pokud je vám štiplavá vůně octa nepříjemná, můžete použít jednu z níže uvedených variant.
Kyselina citronová
Kyselina citronová je skvělou alternativou, pokud je vám nepříjemná vůně octa. Její způsob použití je velmi podobný jako u octa, ale vůně bude jistě příjemnější. Nasypte do sklenice celý sáček kyseliny citronové a zalijte ho 200 ml studené vody. Pak konev zapněte a roztok uvařte. Vylijte ho až po dvou hodinách.
Jedlá soda
Další dobrou alternativou k octu je jedlá soda. I ta funguje na velmi podobném principu. Nasypte do konvice 2 polévkové lžíce jedlé sody a zalijte je hrníčkem studené vody. Pak už stačí opět jen zapnout konev a roztok uvařit. Jedlou sodu nechte odstát pouze 15 minut, pak můžete vylít. Konev pro jistotu pak vypláchněte, aby v ní nezůstaly zbytky jedlé sody.
Zdroj: https://www.harveywatersofteners.co.uk/blog/how-remove-limescale-kettle/