Vodní kámen v konvici potřebuje pořádně vyčistit. Osvědčení pomocníci s ním zatočí

Ve většině domácností se v České republice setkáváme s až nepřiměřeně tvrdou vodou. To s sebou přináší mnohé důsledky, kterými mohou být kožní problémy a mimo jiné také vodní kámen, který se usazuje snad úplně všude v domácnosti. My se v tomto článku zaměříme speciálně na odstranění vodního kamene utvořeného v konvici. Je totiž velmi nepříjemné, když vám při pití oblíbené kávy či oblíbeného čaje skřípe mezi zuby vodní kámen uvolněný z konvice. Jakými způsoby je možné s ním zatočit?

Zdroj obrázku: Freepik

Ocet

Ocet je jedním z nejznámějších a nejpoužívanějších způsobů na vodní kámen obecně. Je také velmi účinný. Jen si u konvice musíte dát pozor, abyste do konve nenalili příliš mnoho octa. Ocet má nižší bod varu než voda a mohl by vám z konve vytéct. Do jedné konve nalijte sklenici a půl octa a sklenici vody. Roztok uvařte stejně, jako kdybyste si zalévali čaj. Z konve jej ale hned nevylévejte. Uvařený roztok nechte nejprve hodinu pracovat, teprve pak ho vylijte do odpadu. Vodní kámen se uvolní a všechen ho vylijete spolu s roztokem octa a vody. Pokud je vám štiplavá vůně octa nepříjemná, můžete použít jednu z níže uvedených variant.

Mohlo by vás zajímat:  Škůdce na pokojových rostlinách prozradí okurka. Stačí ji položit do květináče na jeden den

Kyselina citronová

Kyselina citronová je skvělou alternativou, pokud je vám nepříjemná vůně octa. Její způsob použití je velmi podobný jako u octa, ale vůně bude jistě příjemnější. Nasypte do sklenice celý sáček kyseliny citronové a zalijte ho 200 ml studené vody. Pak konev zapněte a roztok uvařte. Vylijte ho až po dvou hodinách.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda

Další dobrou alternativou k octu je jedlá soda. I ta funguje na velmi podobném principu. Nasypte do konvice 2 polévkové lžíce jedlé sody a zalijte je hrníčkem studené vody. Pak už stačí opět jen zapnout konev a roztok uvařit. Jedlou sodu nechte odstát pouze 15 minut, pak můžete vylít. Konev pro jistotu pak vypláchněte, aby v ní nezůstaly zbytky jedlé sody.

Zdroj: https://www.harveywatersofteners.co.uk/blog/how-remove-limescale-kettle/
Přidat na Seznam.cz