Lemon 1024641 1920

Nad vodním kamenem zvítězí malé žluté ovoce, které navíc úžasně voní

Vodní kámen je noční můrou všech hospodyněk. Velmi rád se zachycuje na chromových površích v kuchyni a koupelně. Setkáte se s ním prakticky na všech domácích spotřebičích. Vodní kámen velmi rád napadá rychlovarné konvice, pračky a myčky nádobí. Jak se ho jednoduše zbavíte?

Na trhu samozřejmě najdete celou řadu syntetických a chemických prostředků. Ty jsou ale k povrchům velmi často agresivní stejně jako samotný vodní kámen. Řešení je ale blíž, než byste řekli. Stačí využít ovoce, které máme všichni doma. K vyčištění celé domácnosti vám totiž stačí žlutý citron.

Mohlo by vás zajímat:  Také v koupelně můžeme pěstovat krásné rostliny. Některé si v ní budou přímo libovat

Čistá koupelna vcukuletu 

Díky citronu velmi snadno odstraníte usazeniny na kohoutcích a vodovodních bateriích. Připravte si půlku citronu a bavlněnou utěrku. Šťávu z citronu vymačkejte a nechte nasáknout do utěrky. Tou následně přikryjte kohoutek nebo baterii a nechte zhruba hodinu působit.

Zdroj obrázku: Pixabay

Po hodině sundejte utěrku a baterii omyjte vlažnou vodou. Kromě toho, že citron odstraní ložiska vodního kamene, velmi příjemně provoní domácnost. Navíc funguje i jako dezinfekční prostředek.

Konec zápachu z odpadkového koše

Trápí vás zápach z odpadkového koše? Zejména malé domácnosti, které nevyprodukují velké množství odpadků, nevynáší koše tak často. Kvůli tomu je ale trápí nepříjemný zápach jídla a odpadků v koši. 

Mohlo by vás zajímat:  Osm způsobů, jak mravencům dát najevo, že doma nejsou vítaní hosté

Díky citronu se nepříjemného zápachu zbavíte velmi snadno. Nejprve odpadkový koš pečlivě omyjte a zbavte plast všech nečistot. Ty by později opět začaly zapáchat a pokazily by účinek citronu. Plastový koš pečlivě osušte.

Zdroj obrázku: Pixabay

Po oschnutí potřete vnitřní stěny odpadkového koše šťávou z několika citronů. Kromě toho, že citron dodá vašemu koši příjemnou a svěží vůni, zafunguje i jako dezinfekční prostředek. Citron také ochrání stěny odpadkového koše před mastnými skvrnami.

Přidat na Seznam.cz