Drevo2

Dřevo je krásný a nadčasový materiál, který si zaslouží tu nejlepší péči

Dřevo je úžasným přírodním materiálem, který při správném zacházení vydrží celé věky. Při čištění dřeva musíte ovšem vědět, jak to správně udělat. Dnes se podíváme, jak byste na to měli jít nejlépe a jaké produkty na tento úžasný materiál používat. Údržba může být velmi levná, pokud se spolehnete na domácí prostředky, které připravíte téměř zadarmo během pár minut.

Terpentýnová a včelí vosková pasta

Tyto produkty vyhlazují a leští dřevěný povrch. Pro nejlepší výsledek musíte použít čtvrt šálku včelího vosku a čtvrt šálku terpentýnu. Vosk zahřejte v hrnci, promíchejte ho dřevěnou lžící nebo špachtlí (počítejte s tím, že ji potom vyhodíte). Jakmile se vosk roztaví, odstavte ho z ohně a pomalu přidávejte terpentýn.

Mohlo by vás zajímat:  Chytré praní ušetří elektřinu a zanechá prádlo dokonale čisté. Stačí držet se několika pravidel
Zdroj obrázku: Freepik

Bude-li vám směs hodně zapáchat, přidejte pár kapek svého oblíbeného éterického oleje. Jak tuto směs efektivně využít? Naneste malé množství pasty na hadřík z mikrovlákna a krouživými pohyby s ním otřete nábytek nebo dřevěnou podlahu. Uvidíte, že povrch bude nejen dokonale čistý, ale také nádherně lesklý.

Vazelínová pasta s alkoholem

Kombinace tří polévkových lžic bílé vazelíny a dvou polévkových lžic varného alkoholu neuvěřitelně obnoví lesk matného dřeva. Stačí, když tyto dvě ingredience smícháte dohromady v misce. Naneste tenkou vrstvu na dřevěnou podlahu nebo nábytek. Poté povrch vyleštěte hadříkem, který nepouští vlákna (ideálně z mikrovlákna).

Mohlo by vás zajímat:  Domov se často stává útočištěm všemožného hmyzu. Vyzrajte na něj přírodní cestou
Zdroj obrázku: Freepik

Mandlový olej a pasta z bílého octa

Na tuto metodu potřebujete 3/4 šálku mandlového oleje a 1/4 šálku bílého octa. Příprava je stejně jednoduchá jako u předchozí metody. Stačí, když ingredience smícháte, dokud nezískáte hladkou směs. Pastu naneste přímo na nábytek či podlahu a vyleštěte měkkým hadříkem krouživými pohyby. Je to velmi jednoduché a přitom získáte obnovené dřevo, které vám bude dělat radost každý den. Ať se rozhodnete pro jakoukoli metodu, zaručeně nebudete zklamáni.

Zdroj: https://www.cleanipedia.com/gb/floor-and-surface-cleaning/clean-and-polish-wood.html
Přidat na Seznam.cz