Zubní pasta si poradí s odolnými skvrnami a nahradí odlakovač na nehty

Zubní pasta si poradí s odolnými skvrnami a nahradí odlakovač na nehty

K pravidelným činnostem v domácnosti patří úklid. Není to právě práce nejoblíbenější, ale je nutná. V neuspořádaném bytě se špatně žije. Člověk potřebuje ke svému životu řád i čistotu, aby se dobře cítil zejména po psychické stránce. Je-li okolo něho nepořádek, působí to negativně. Zdají se vám čisticí prostředky příliš drahé? Nahraďte je obyčejnou zubní pastou.

Jak na skvrny na látkách

O skvrny není nikdy na oblečení nouze. Tu se vám podaří pokapat kečupem, jindy na sebe vylijete černou kávu nebo čaj. Jak se špíny zbavit? Místo čističe skvrn, který se dá koupit v drogerii, si vystačíte jen se zubní pastou a jedlou sodou, případně peroxidem vodíku.

Mohlo by vás zajímat:  Lak na vlasy zabrání statické elektřině na oděvech

Z těchto ingrediencí si vytvoříte pastu, kterou budete skvrnu potírat a necháte ji chvíli působit, aspoň čtvrt hodiny. Pak pastu vymyjete a látku vyperete běžným způsobem v automatické pračce. Nejlepší je použít zubní pastu bílé barvy. Barevná by mohla látku obarvit.

Zdroj obrázku: Freepik

Zubní pasta místo odlakovače

Dámy to určitě znají. Když se chtějí líbit a mít upravené nehty, bez laku na nehty se neobejdou. K němu ale potřebují také odlakovač. Ten s acetonem velmi často vysušuje nehtové lůžko, nehty jsou pak lámavější.

Mohlo by vás zajímat:  Poztrácení ponožek během praní předejde několik triků

Je to prostě daň za krásu. Místo odlakovače ale můžete vyzkoušet zubní pastu. Tu dáte na zubní kartáček (nejlépe už nevyužívaný) a budete si jí drhnout nehty. Viditelnější výsledek je s použitím bělicí zubní pasty.

Špína na nábytku

Skvrny od kávy či čaje mohou být i na nábytku. I v tomto případě lze k jejich odstranění použít zubní pastu, ideálně s bělicím účinkem, protože bude účinnější. Pastou odstraníte i špínu z nádobí nebo si s její pomocí vyčistěte ruce, pokud jste pracovali s potravinami, které zanechávají skvrny.

Mohlo by vás zajímat:  Naplánujte dovolenou s dětmi dopředu a nachystejte všechny nezbytnosti

Platí to například i pro použití po cibuli a česneku, jež za sebou zanechávají typický zápach. Ten zaručeně odstraní právě pasta vetřená do dlaní.

Zdroj: https://www.thespruce.com/ways-to-use-toothpaste-for-cleaning-4160076
Přidat na Seznam.cz