Person Hand Holding Mint Sponge Cleaning Bathroom Sink Faucet

Vodní kámen na vodovodním kohoutku odstraní ocet nebo citron

Vodní kámen je vždy nepříjemným protivníkem, co se týče kuchyně nebo koupelny. Nejčastěji se jedná o usazeniny uhličitanu vápenatého a problematický je zejména v případě tvrdé vody. Postupem času začnou vznikat nejen nevzhledné skvrny, ale také hrozí ucpání. I přes velké znečištění nemusíte propadat panice, stačí použít vhodné prostředky. Mezi největší klasiky patří zejména:

  • ocet,
  • citron.

Neriskujte

Vodní kámen nechce mít nikdo. Ať už kvůli jeho nepříliš vkusnému vzhledu, tak především kvůli tomu, že působí potíže. V takových případech by některé napadlo použít agresivní metodu, aniž by si opravdu uvědomovali případná rizika. Použitím některých toaletních čističů dosáhnete možná odstranění vodního kamene, na druhou stranu hrozí poškození kohoutku. Raději tedy neriskujte a zvolte přírodní metodu, která vás zbaví tohoto problému.

Mohlo by vás zajímat:  Ucpaný dřez znamená nepříjemnou komplikaci, vyčistit ho ale zvládnete i sami
Zdroj obrázku: Freepik

Vsaďte na ocet

Ocet patří k nejoblíbenějším domácím prostředkům, jaké může každá domácnost vlastnit. Jeho blahodárné účinky na domácnost působí téměř okamžitě a pomůže vám s kdejakým problémem. Stačí namočit hadřík v octě a následně utřít vodním kamenem postižený kohoutek. Při silném znečištění drhněte, dokud neodstraníte veškeré zbytky vodního kamene. Již po prvním setření můžete pozorovat okamžité změny.

Někdy ale ani takový postup nestačí. V takovém případě se vyplatí použít papírové utěrky, ty namočit do octa a následně přiložit na vodní kámen. Nechte působit pro co nejlepší výsledky přes noc.

Mohlo by vás zajímat:  Zápach v lednici eliminují osvědčené prostředky, některé zlikvidují i škodlivé bakterie

Svěží vůně citronu

Po octu je dalším známým pomocníkem v domácnosti citron. Toto kyselejší, ale velmi oblíbené ovoce má blahodárné účinky nejen na tělo, ale také se osvědčilo v boji s vodním kamenem. Pokud nepatříte mezi fanoušky octa, sáhněte po citronu. Stačí namočit hadřík nebo houbičku v citronové šťávě nebo si vytvořte roztok z teplé vody a kyseliny citronové. Někdy se vyplatí použít i půlku citronu a přiložit ji na kohoutek, aby se rozpustily těžké usazeniny.

Zdroj: https://www.hansgrohe.com/bath/guide/care-and-service/care-tips-for-taps
Přidat na Seznam.cz