Tap 791172 1280

Tyto nezbytnosti nesmí chybět v žádné kuchyni. Usnadní každodenní úklid bez námahy

Udržování pořádku v kuchyni není zrovna jednoduchý úkol. Každodenní příprava jídel pro celou rodinu znečišťuje troubu a sporák mastnotou a zbytky jídla. Ve dřezu se může usadit vodní kámen a rez a v ledničce se misí různé pachy. Proto je dobré mít v kuchyni nezbytnosti, které vyřeší nepořádek rychle a hlavně ekologicky. Jaké produkty by vám v kuchyni neměly chybět?

Káva, jedlá soda nebo křída vždy po ruce

Káva patří mezi nejrychlejší způsoby, jak se zbavit nepříjemných pachů. Můžete ji dát do ledničky, pomůže také s nepříjemným zápachem ze dřezu. Vložte do něj dvě lžíce mleté kávy a zalijte vroucí vodou. Mletou kávu s vodou můžete použít také na čištění spáleného nádobí. Jedlá soda se doma hodí vždycky. Vyčistíte s ní spáry, zbavíte se pachů v ledničce nebo vydezinfikujete krájecí desky.

Mohlo by vás zajímat:  5 praktických nápadů, jak využít v domácnosti starý plast
Zdroj obrázku: Pixabay

Křída absorbuje nepříjemné zápachy i vlhkost. Můžete ji dát do chladničky a pravidelně měnit vždy, když zavlhne. Pokud ji dáte do šuplíku na příbory, můžete si déle užívat jejich lesk. Alobal je vhodný nejen na zakrytí misek nebo hrnců, ale pokud z něj uděláme kouli, poslouží jako houba na čištění mastnoty a rzi v troubě nebo na grilu.

Ocet na nádobí, borax na spálený tuk

Pomocí octa vyčistíte myčku nádobí, zbavíte se vodního kamene v konvici, a když ho smícháte s vodou, můžete ho použít na čištění oken a skleněných povrchů. Borax je ideální prostředek k odstranění spáleného tuku z nádobí. Smíchejte ho s čtvrt hrnkem čisticího prostředku a poté použijte k čištění mastných povrchů. Kyselina citronová je levná, bezpečná a ekologická látka. Má antibakteriální a fungicidní vlastnosti, bojuje proti plísním. Snadno s ní vyčistíte mikrovlnnou troubu.

Mohlo by vás zajímat:  Připálený hrnec nevyhazujte. Se spáleninou si snadno poradí osvědčení domácí pomocníci

Peroxid vodíku je látkou, která vyčistí chladničku i další kuchyňské příslušenství. Aspirin se hodí nejen kvůli zdravotním problémům, ale pomůže i v kuchyni. Díky tabletám se zbavíte mastných nečistot nebo špíny. Stačí nalít teplou vodu do vypálené nádoby, rozpustit několik tablet aspirinu a nechat ji asi hodinu působit.

Přidat na Seznam.cz