Powder 6075570 1920

Vlastnosti dětského pudru oceníte i v domácnosti. Nabízí levnou a účinnou alternativu

Věděli jste, že dětský pudr není jen pro kojence? Tento sladce vonící bílý prášek dokáže mnohem víc než jen zabránit vzniku vyrážky pod plenkou. Dokonale zklidňuje podráždění a je ideální v prevenci proti kožním trhlinám. Ve skutečnosti ale existuje i mnoho dalších způsobů jeho použití, o kterých jste pravděpodobně nikdy neuvažovali. Odstraní mastné skvrny, nahradí suchý šampon, vyžene mravence. Čtěte dále a zjistěte, jak dětský pudr pomůže i vám. 

Osvěžte si ložní prádlo

Pokud máte pocit, že je vaše ložní prádlo nepříjemně cítit, ale nemáte čas nebo náladu povlékat nové, jednoduše ho posypte dostatečným množstvím dětského pudru. Ten nasaje veškerou vlhkost a pachy a prádlo bude cítit svěžestí a čistotou. Pudr můžete přidat i do skříně, ve které cítíte zatuchlost. Dětský pudr rychle a účinně nepříjemný zápach zneutralizuje.

Mohlo by vás zajímat:  Ochránit pozemek před divokými prasaty pomůže bytelný plot, čistota a účinné odpuzovače
Zdroj obrázku: Freepik

Trocha pudru a mastnota je pryč!

Dětský pudr si hravě poradí s nečistotami, mastnými skvrnami a s mastnotou obecně.

  • Skvrny na oblečení a na koberci

Pokud se vám na oblečení objevila skvrna od jídla nebo oleje, stačí skvrnu posypat pudrem, nechat několik minut působit a pak klasicky vyprat v pračce. Oblečení bude jako nové. Vylili jste na koberec čaj, kávu nebo víno? I tady pomůže pudr. Nasypte ho na koberec, počkejte až absorbuje tekutinu a vysajte. Po skvrnách nezůstane ani stopa.  

  • Alternativa suchého šamponu
Mohlo by vás zajímat:  Vrzání postele pomůže vyřešit utažení šroubů, vyztužení nebo výměna matrace

Pokud chcete vlasy rychle osvěžit a dodat jim objem, naneste malé množství pudru ke kořínkům vlasů a vmasírujte. Počkejte několik minut a zbytek pudru vyčesejte. Pudr absorbuje přebytečný maz a vlasy budou vypadat jako po klasickém umytí.

Zdroj obrázku: Pixabay

Vůně dětského pudru odradí mravence

Zabydleli se u vás doma mravenci a vy se jich chcete zbavit jednou pro vždy, aniž byste použili nákladné chemikálie? Sáhněte po pudru a nasypte ho na cestičky od mravenců a kamkoli, kde se shromažďují. Díky charakteristické vůni kosmetiky se mravenci rychle vzdálí. Tato metoda je nejen účinná a šetrná k přírodě, ale je i zdravotně nezávadná a lze ji bezpečně použít i v domácnostech, kde žijí děti. 

Zdroj: https://www.readersdigest.ca/home-garden/tips/5-things-do-baby-powder/
Přidat na Seznam.cz