Zapach2

Zápach z domácnosti vyženou jednoduché triky, po kterých zbyde jen příjemná vůně

Ve vašem domě se čas od času může objevit nepříjemný zápach, který bývá zapříčiněn několika aspekty. Mezi ně nejčastěji patří odpadky nebo příliš velká vlhkost v interiéru. Jak se nepříjemného zápachu zbavit jednoduše a co nejrychleji? Vyzkoušejte tyto skvělé tipy, se kterými bude váš domov stále svěží a plný příjemné vůně.

Svěží vzduch a příjemná vůně. To jsou hlavní kritéria, aby se vám doma dobře žilo. Pokud ale cítíte nepříjemný zápach linoucí se z odpadkového koše, odpadních vod nebo z jiné části domova, pak je nutné zakročit a tento problém řešit co nejdříve. Jak na to? Poradíme vám čtyři základní tipy.

Mohlo by vás zajímat:  Chránit se před klíšťaty můžeme přírodní cestou
Zdroj obrázku: Freepik

Důležité je časté větrání

Čerstvý vzduch dostanete do vašeho interiéru jedině častým větráním. Nepříjemné pachy tak zmizí během několika minut. Využijte tedy okna a otevřete je dokořán, abyste do vašeho domova pustili čerstvý a svěží vzduch z venku. Dům i byt větrejte i v případě, že je zrovna zimní období. Alespoň na chvíli rychle vyvětrejte každý den.

Skvělým pomocníkem při úklidu i odstranění zápachu je určitě jedlá soda. Tento skvělý prostředek vašemu domovu dodá čistotu i prostor bez pachů. Je totiž skvělým absorbérem zápachu, navíc je naprosto neškodný. Jednoduše vysypte trochu jedlé sody na talíř a nechte v místnosti po celý den. Jedlá soda dokáže vytáhnout zápach také například z vašich bot. V kombinaci s vodou můžete jedlou sodu využít také pro odstranění zápachu z lednice.

Mohlo by vás zajímat:  Jedlá soda koberec vyčistí a zbaví ho všech pachů
Zdroj obrázku: Freepik

Citron jako nejlepší pomocník

Pokud využíváte v domácnosti jedlou sodu, vsaďte na citron. Ten vám pomůže například v případě páchnoucí myčky na nádobí. Vložte několik plátků citronu do koše na příbory a myčku zapněte. Po umytí ucítíte pouze citrusovou vůni, zápach bude pryč. Citronová šťáva vám bude nápomocná také v případě klasického úklidu, přidejte ji proto do vody, se kterou utíráte povrchy.

Posledním účinným absorbérem, který funguje podobně jako jedlá soda, je káva. Ta eliminuje nepříjemné pachy a zanechá svou typickou vůni. Do nádoby vložte několik zrnek kávy a nechte je působit několik minut. Po pár minutách bude nepříjemný zápach pryč.

Zdroj: https://molekule.science/lingering-smells-and-mysterious-odors-how-to-get-rid-of-them/
Přidat na Seznam.cz