Mravenci

Většina domácností je vystavena řádění škůdců. Naštěstí všech se lze úspěšně zbavit

Škůdci jsou všeobecně považováni za nežádoucí spolubydlící. Tito malí tvorové se umí dostat do jídla, zanechávají za sebou trus a jiné stopy, navíc mohou být takoví škůdci roznašeči nemocí. Termiti mohou zničit celé místnosti, pokud se nekontrolovatelně šíří. Jiní škůdci, jako jsou komáři, mravenci, štěnice či klíšťata, působí bolest a nepohodlí. Krysy, myši, mouchy a švábi napadají potraviny, zanechávají po sobě trus, špatný zápach nebo stopy po kousnutí. Nejen z těchto důvodů je nutné škůdce vypudit. Jak na to přírodní cestou?

Mohlo by vás zajímat:  Trvalý zápach v bytě může mít několik příčin. Nejvyšší čas na generální úklid

Proč sáhnout po „zelené“ variantě?

Na trzích a v obchodech existuje mnoho pesticidů, jedů a chemických repelentů, ale vzhledem k syntetické a jedovaté povaze mohou tyto výrobky také představovat zdravotní rizika pro obyvatele domácnosti. Tato ošetření mohou být také potenciálně škodlivá, znečišťovat životní prostředí a časem ztrácí účinnost. Ekologické a přírodní varianty jsou proto z dlouhodobého hlediska méně škodlivé, levnější a snáz udržitelné.

Zdroj obrázku: Pixabay

Koření

Koření může mít jiné využití než zlepšení chuti jídla. Česnek je přírodní repelent proti mravencům, komárům a švábům. Rozmarýn je také přírodním repelentem proti komárům. Bobkové listy, hřebíček a bazalkové listy naopak chrání domácnost před muškami všeho druhu.

Mohlo by vás zajímat:  Tři metody, jak se zbavit mšic efektivně a přírodní cestou

Rostliny a rostlinné extrakty

Okurka a citrusový olej jsou přírodní repelenty proti mravencům. Šanta kočičí působí proti švábům, ale naopak láká kočky, proto pozor na její použití v domácnosti, ve které se pohybují. Extrakty z azadirachty indické jsou účinným odpuzovačem komárů, stejně tak jako citronová tráva. Máta a eukalyptové rostliny naopak pomáhají s domácími muškami.

Zdroj obrázku: Freepik

Křemelina

Křemelina je vyrobena ze zkamenělých pozůstatků malých vodních organismů, které jsou těženy z říčních koryt a jezer. Křemelina je měkká a tvoří měkký prášek, který je používán proti zahradním a domácím škůdcům, jako jsou rybenky, brouci, vosy, mravenci, štěnice, cvrčci, blechy, klíšťata, švábi a mnoho dalších škůdců.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/list/the-10-most-disgusting-house-bugs-and-how-to-get-rid-of-them/
Přidat na Seznam.cz