Zaves1

Sprchový závěs může být krásným doplňkem koupelny, ale jen pokud mu věnujete péči

Uklízíte koupelnu minimálně jednou týdně a pyšníte se její dokonalou čistotou? Vždy se ale najde místo, na které se často zapomíná, a tím je v tomto případě sprchový závěs. V jeho záhybech se zadržuje nejvíce vlhkosti, a proto je ideálním místem pro množení bakterií a vznik plísní. Důkladně čistit byste ho tedy měli při každém úklidu koupelny a po každém použití sprchy či vany jej rozevřít a vysušit, aby nedocházelo k ulpívání vlhkosti v záhybech.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak vyčistit igelitový závěs?

PVC závěsy jsou skvěle omyvatelné a nemusíte se bát použít účinný čistič. Co vás nejúčinněji zbaví nečistot a neviditelných zárodků plísní? Ocet. Závěs sundejte a co nejlépe rozložte na rovný povrch. Na houbičku si naneste ocet a celou plochu pečlivě vydrhněte. Poté jen opláchněte teplou vodou a nechte uschnout. Možná nevíte, že igelitové závěsy můžete vyprat i v pračce, ušetří vám to čas i námahu. Jen si ohlídejte teplotu praní, která nesmí přesáhnout 40 °C.

Mohlo by vás zajímat:  Třídění odpadů ulevuje planetě, je důležité dodržovat základní pravidla
Zdroj obrázku: Freepik

Bavlněné závěsy vyžadují více péče

Tento materiál se již k tomuto účelu příliš nepoužívá, ale pokud ho doma přeci jen máte, určitě víte, že jeho čištění a hlavně schnutí není žádná legrace. Závěs sundáme z úchytu a rozložíme na podlahu. K čištění použijeme houbičku a mýdlovou vodu nebo prací gel. Poté závěs omyjeme vodou a necháme vyschnout. I v případě tohoto materiálu si můžeme práci usnadnit a závěs vyprat v pračce. Místo pracího prášku použijeme jedlou sodu a navolíme program pro bavlnu, který pere při maximálně 60 °C.

Mohlo by vás zajímat:  Výskyt ovocných mušek lze snížit účinnou prevencí a jednoduchou pastí

Abyste vzniku slizkých a plísňových skvrn předešli, můžete celý závěs namočit ve velmi slané vodě, která bude účinně odpuzovat přebytečnou vodu. Samozřejmostí je také větrání po každém sprchování či koupeli. Tím před plísní a množením bakterií ochráníte i ručníky a jiné koupelnové textilie.

Zdroj: https://www.mollymaid.com/cleaning-tips/bathrooms/shower-curtain-cleaning/
Přidat na Seznam.cz