Některé bylinky a koření najdou neobvyklé využití v lékárničce nebo domácnosti

Top View 1248955 1920 (1)

Koření a bylinky jsou nepostradatelným prvkem každého pokrmu. Dávají neobvyklou chuť a vůni, a často dokonce určují, jak dobré jídlo bude. Stojí za to ovšem vědět, že koření lze použít také k jiným účelům, někdy zcela nesouvisejícím s vařením. Ukázalo se, že některé druhy mají příznivý účinek na lidské zdraví. Jiné vám mohou usnadnit praní, každodenní úklid nebo se díky nim můžete zbavit otravného hmyzu.

Drzí mravenci si chodí do příbytků pro zásoby, nasaďte proti nim účinné zbraně

Ants 498731 1920

Někdy se stane, že do našich domovů zavítají nezvaní návštěvníci. Mravenci v bytě jdou po stopách potravy a hledají také příznivé podmínky pro další vývoj.  Není mravenec jako mravenec Není mravenec jako mravenec a pozor na to, někteří jsou ze zákona chránění. V bytech se často objevují malí oranžoví mravenci, tzv. faraóni, latinsky Monomorium pharaonis. Tento hmyz navíc může přenášet různá onemocnění, proto není dobré si tohoto mazlíčka v bytě držet.

Do jídla až nakonec: Obyčejný černý pepř má zajímavější použití, především pro ženy a sportovce

Pepper 3914936 1920

V království aromatických koření najdete zajímavé, některé z nich si zaslouží zvláštní pozornost. Jedním z nich je pepř, bez kterého se v kuchyni jen těžko obejdete: Jedná se o základní koření. Zdůrazňuje chuť polévek, omáček nebo masových pokrmů a také stimuluje naše střeva k práci, podporuje trávicí procesy a tím urychluje hubnutí.  Seznam jeho použití a výhod je dlouhý Pepř se může použít při praní tmavého oblečení, je to přírodní lék na bolavé svaly nebo jako účinná kosmetika.