Olivový olej je škoda dávat jen do jídla. Pomůže napravit nejeden problém

Olivový olej používáme především při výrobě zálivek na saláty a při dalších kuchařských počinech. Jeho využití je ale mnohem všestrannější a rozhodně bychom ho měli zařadit i mezi prostředky čisticí, lešticí a překvapivě i do kosmetické výbavy. Schválně jej zkuste použít na nerezovou myčku, která bude díky němu zářit oslnivým leskem na dálku. Stačí nanést pár kapek na měkký hadřík a vyleštit. Stejný postup aplikujte na lednici a další kuchyňské vybavení s nerezovým nebo chromovým povrchem.

Zdroj obrázku: Pixabay

Olej kůži svědčí

Stejně blahodárné účinky jako na naši kůži má i na kožené oblečení, boty a kabelky. Lehce pokapaným hadříkem otřete veškeré kožené doplňky a svršky, účinky budou viditelné na první pohled již po prvním použití. Navíc bude takto ošetřená kůže chráněna před prachem a dalšími škodlivinami. Olivový olej můžete aplikovat i na svou pokožku a vlasy, zajistí jim nádherný lesk a výživu a vaše pokožka bude rozzářená stejně jako po použití drahých krémů.

Zdroj obrázku: Pixabay

Otravné skřípání dveří se stane minulostí

Naneste několik kapek oleje na panty, zabráníte tak protivnému vrzání dveří při otevírání. Stejným způsobem zprůchodníte drhnoucí zámek. Doporučuje se nanést olej i na klíč a ten následně strčit do zámku, vše se tak důkladně promaže a odemykání půjde jako po oleji… tedy po másle.

Mohlo by vás zajímat:  Také v čistých domácnostech bez zvířat mohou být blechy, odhalí se pohledem na lidskou kůži

Dalším známým problémem, především pro rodiče, je žvýkačka ve vlasech. Pokud nechcete přistoupit k radikálnímu řešení a vlasy rovnou ustřihnout, je olivový olej správná volba. Do chomáče vlasů slepeného žvýkačkou nakapejte olivový olej a nechte působit. Žvýkačka se sama odlepí. Stejně postupujte v případě přilepení žvýkačky na jakékoli místo, s výjimkou oblečení, u toho je lepší svršky zmrazit a žvýkačku odloupnout nebo rozdrolit.

Zdroj: https://www.workingmother.com/22-amazing-uses-for-olive-oil-other-than-cooking
Přidat na Seznam.cz