Cistic Koupelna1

Navraťte své koupelně ztracený lesk a dokonalou čistotu pomocí zázračných přírodních prostředků

Pokud už vaše koupelna pamatuje lepší časy, a ačkoliv ji pravidelně udržujete, nevypadá tak, jako dříve, poradíme vám, jak jí dodat zářivější čistotu a ztracený lesk. Uvidíte, že díky těmto metodám vaše oblíbená místnost prokoukne a vy v ní budete rádi trávit čas.

Pozoruhodné účinky teplého octa

Skutečnost, že ocet lze použít jako účinné čistidlo, je všeobecně známá, ale možná jste nevěděli, že pokud ho zahřejete a účinek posílíte tekutým čisticím prostředkem, vyčistíte s ním i velice odolné usazeniny.

Mohlo by vás zajímat:  Droždí obohatí půdu o přátelské mikroorganismy, pivoňky poté bohatě pokvetou

K přípravě tohoto teplého čisticího prostředku budete potřebovat kvasný lihový ocet a tekutý čisticí prostředek, a to ve stejném poměru. Nejprve ohřejte ocet, nalejte ho do láhve opatřené rozprašovačem a doplňte čisticím prostředkem. Směs dobře promíchejte a nastříkejte na znečištěný povrch. Nechejte ji působit alespoň 30 minut a poté daný povrch dobře opláchněte a utřete do sucha.

Zdroj obrázku: Freepik

Efektivní pasta k čištění vany a umyvadla

Abyste vrátili čistotu a lesk vaně a umyvadlům, doporučuje se použít k jejich čištění doma vyrobenou pastu, v níž se spojují skvělé čisticí a zároveň i dezinfekční účinky jejích složek. K přípravě budete potřebovat tyto suroviny:

  • přibližně 1 čajovou lžičku vody,
  • 1/8 šálku tekutého mýdla,
  • 1 šálek jedlé sody,
  • několik kapek oblíbeného esenciálního oleje.
Mohlo by vás zajímat:  Většina ji rovnou vyhazuje, přitom se nejedná o žádný odpad. Kávová sedlina vás překvapí
Zdroj obrázku: Freepik

Do tekutého mýdla nakapejte malé množství esenciálního oleje, přisypejte předepsané množství jedlé sody a dobře promíchejte. Do této směsi poté opatrně přilévejte vodu, dokud směs nezíská konzistenci hustější pasty. Pro větší efekt můžete čtvrtinu předepsaného množství jedlé sody nahradit sušeným mlékem.

Umyvadlo a vanu nejprve opláchněte vodou. Na větší houbičku na nádobí naneste přiměřené množství pasty a vyčistěte s ní celý povrch, včetně baterií. Pokud je usazenina odolnější, doporučuje se postup zopakovat a poté všechny povrchy důkladně opláchnout vodou. Nakonec povrch osušte pomocí suchého hadříku a baterie vyleštěte.

Zdroj: https://www.plumbworld.co.uk/blog/natural-ways-to-clean-your-bathroom
Přidat na Seznam.cz